fbpx
Strona główna Polecane Częstochowa chowa się w domu

Częstochowa chowa się w domu

Na Facebooku ruszyła akcja samorządu częstochowskiego, w której znane osoby ze świata kultury, sztuki czy sportu nawołują częstochowian do pozostania w domach. W działaniach nawiązano do logo miasto, które wykorzystuje grę słów polegającą na podkreśleniu słowa “chowa” w nazwie miasta.

Częstochowa chowa się w domu 1


Najwyraźniej zarówno ta akcja, jak i nawoływanie przez służby sanitarne do pozostawania w domach i niewychodzenia bez potrzeby na zewnątrz, przynoszą efekty. W centrum Częstochowy ruch był dzisiaj przed południem porównywalny z niedzielnym popołudniem. Mimo poniedziałku ulice były puste. Przechodniów pojawiło się w mieście niewielu. Widać, że ludzie obawiają się zakażenia, gdyż idąc chodnikiem, mijają się w bezpiecznej odległości.

Częstochowa chowa się w domu 2


Autobusy i tramwaje kursują niemal zupełnie puste. Widok tramwaju z jednym czy dwoma pasażerami na pokładzie to praktycznie norma. Ludzie unikają zbiorowego transportu i jeżeli już muszą gdzieś dojechać, wybierają swój samochód.

Częstochowa chowa się w domu 3


Jeszcze dwa, trzy dni temu na ulicy spotkać można było pojedyncze osoby w maseczkach. Dzisiaj jest ich zdecydowanie więcej. Nawet część kierowców, zwłaszcza samochodów dostawczych, jeździ w maskach na twarzy.
Maseczki, a także gumowe rękawiczki na rękach ma coraz więcej klientów sklepów samoobsługowych.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here