fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzas zapisać dziecko do przedszkola. Niebawem rusza rekrutacja

Czas zapisać dziecko do przedszkola. Niebawem rusza rekrutacja

Wkrótce rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli w Częstochowie. Odbywać się będzie w trzech etapach. Najpierw zapisy będą prowadzone dla dzieci, które już do przedszkoli uczęszczają.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy informuje, że zapisy nowych kandydatów na przedszkolaków ruszą 7 marca. Wcześniej, bo już od 25 lutego będą przyjmowane deklaracje rodziców dzieci, które już uczęszczają do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  w szkołach będzie się odbywać w trzech etapach:

I ETAP
Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w terminie do 25 lutego 2022 r. potwierdzają w swojej placówce wolę kontynuacji wychowania przedszkolnego dziecka w kolejnym roku szkolnym. Brak potwierdzenia w określonym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu/oddziale przedszkolnym.

II ETAP
Rekrutacja dla nowych kandydatów (nie uczęszczających obecnie do żadnego przedszkola/oddziału przedszkolnego lub nie składających woli kontynuacji na kolejny rok szkolny) odbędzie się od 7 marca do 18 marca 2022 r. z wykorzystaniem systemu elektronicznego

UWAGA! SYSTEM ZOSTANIE URUCHOMIONY I UDOSTĘPNIONY DOPIERO W PONIEDZIAŁEK 7 MARCA 2022 O GODZ. 9 na stronie www.czestochowa.pl oraz na stronach przedszkoli i szkół prowadzących nabór.

III ETAP
Postępowanie uzupełniające odbędzie się – pod warunkiem posiadania wolnych miejsc wychowania przedszkolnego – w terminie od 6 do 10czerwca 2022 r.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -