fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaWizjonerski "Czarodziejski flet" już 3 czerwca na żywo na ekranie OKF-u

Wizjonerski „Czarodziejski flet” już 3 czerwca na żywo na ekranie OKF-u

W niedzielę, 3 czerwca widzowie częstochowskiego OKF-u poczują się jak w The Metropolitan Operze. O godz. 18.55 rozpocznie się bowiem transmisja z Nowego Jorku. Na ekranie „Czarodziejski flet”.

To zupełnie nowe podejście do dzieła Wolfganga Amadeusza Mozart. Oryginalna, wizjonerska produkcja w reżyserii i z choreografią Simona McBurneya prezentowana będzie 3 czerwca na żywo w kinach prezentujących cykl „The Met: Live in HD”.

Także częstochowianie mają szansę zobaczyć to widowisko pełne niezwykłej muzyki oraz zapierających dech w piersiach akrobacji i projekcji.

-Nathalie Stutzmann poprowadzi orkiestrę Met po raz drugi w tym sezonie w tej nowej inscenizacji Czarodziejskiego fletu Mozarta, którą reżyseruje debiutujący w nowojorskiej Met, Simon McBurney. Produkcja wzbogacona zostanie o efekty dźwiękowe, projekcje wideo i akrobacje, idealnie komponujące się z charakterem i przesłaniem mozartowskiej baśni – informuje Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF-u.

W znakomitej obsadzie znaleźli się m.in. sopranistka Erin Morley jako Pamina, tenor Lawrence Brownlee jako Tamino, baryton Thomas Oliemans, debiutujący w Met jako Papageno, sopranistka Kathryn Lewek jako Królowa Nocy i bas Stephen Milling jako Sarastro.

Wizjonerski "Czarodziejski flet" już 3 czerwca na żywo na ekranie OKF-u 1
„Czarodziejski flet” (mat. OKF)

Bilety normalne kosztują 50 zł, ulgowe – 45 zł. „Czarodziejski flet” potrwa 210 minut. Można je kupić na stronie okf.czest.pl.

red., mat. OKF

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV