fbpx
Strona głównaPolecaneRuszyły zgłoszenia do Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2021"

Ruszyły zgłoszenia do Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji “Cyberfoto 2021”

Trwają zgłoszenia do Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji “Cyberfoto 2021”. Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

To już 24. edycja konkursu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Patronami Cyberfoto 2021 są Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, Związek Polskich Artystów Fotografików Oddział Śląski oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

Konkurs ma na celu prezentację możliwości kreacji obrazu poprzez zastosowanie komputera i współczesnych technik obrazowania.

Cyberfoto 2021 jest dostępne dla wszystkich fotografujących. Materiałem wyjściowym do przetworzeń cyfrowych jest tradycyjna fotografia bądź fotografia wykonana metodą cyfrową.

Prace (minimalny format A4) w postaci wydruku bądź odbitki cyfrowej należy przesłać w usztywnionych kopertach. Do przesyłki, w zaklejonej kopercie trzeba dodać kartę zgłoszenia oraz informację, w jakim programie praca powstała. Prace, które nie zostaną opisane lub nie będą miały karty zgłoszenia, nie zostaną ocenione.

Do Cyberfoto 2021 można zgłaszać jedynie fotografie, które nie były wcześniej publikowane i nagradzane.

Uczestnictwo w konkursie jest płatne, zaś opłata od każdego autora wynosi 50 zł.

Uczestnicy mogą się zgłaszać do 2 kwietnia. Ocenę prac zaplanowano z kolei na 8 kwietnia. Otwarcie wystawy pokonkursowej przewidziano zaś na 8 maja w galerii ART-FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Na zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji “Cyberfoto 2021” czekają nagrody pieniężne. Ta za pierwsze miejsce wynosi 2500 zł, ta za drugie – 1500 zł, a za trzecie – 800 zł. Przewidziano również trzy wyróżnienie po 400 zł każde. Jury ma jednak prawo dokonać innego podziału nagród.

Szczegółowe informacje na temat można znaleźć na stronie rok.czestochowa.pl oraz www.facebook.com/ROKCzestochowa

Redakcja (mat. ROK)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska