Profilaktyczny spot „Chroń dziecko przed hejtem”

0
136

Spot profilaktyczny „Chroń dziecko przed hejtem” powstał na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w związku z realizacją „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Hejt – jest to forma obrażania, publikowana w Internecie. Osoba hejtująca, często pod pseudonimem, obraża w sposób nienawistny. Wytyka wady i krytykuje inne osoby poprzez agresywne komentarze czy też wstawianie ośmieszających zdjęć i filmików do Internetu. Takie zachowanie jest postrzegane jako cyberprzemoc i stalking.

Od bardzo dawna taka forma nienawiści jest stosowana w Internecie i niestety z roku na rok coraz bardziej jest powszechna. Osoby narażone na nią często zamykają się w sobie i unikają otoczenia, nawet bliskich z rodziny.

Konsekwencje takiego cyberataku mogą być bardzo poważne, jeśli pomoc nie przyjdzie na czas. Często atakowani potrzebują wsparcia psychologa, ale i to może nie pomóc. W najgorszych przypadkach młode osoby wolą odebrać sobie życie.

Akcja „Chroń dziecko przed hejtem” ma pomóc w zapobieganiu hejtu wśród dzieci i młodzieży tym bardziej teraz, gdy z powodu pandemii mają oni większy dostęp do mediów.

Spot jest też skierowany do rodziców, którzy powinni zrozumieć powagę zagrożenia. Jak przeciwdziałać oraz jak pomóc gdy fala krytyki dosięgnie ich dziecko tego dowiedzą się z filmiku.

Film: Policja Śląska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here