fbpx
Strona głównaPolecaneChleb wypiekany w gminie Żarki nagrodzony

Chleb wypiekany w gminie Żarki nagrodzony

Chleb wypiekany w gminie Żarki nagrodzony. Żytni chleb na zakwasie z Gospodarstwa Rolnego Krystyny i  Ryszarda Halabowskich z Jaroszowa uzyskał nagrodę „Perłę 2021” w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” podczas finału na targach Smaki Regionów w Poznaniu.

Chleb wypiekany w okolicach Żarek jury uznało za najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy. Jest jednym z sześciu w województwie śląskim nagrodzonym w tegorocznej edycji i drugim w gminie Żarki, po chlebie tatarczuchu, posiadającym taki laur.

– Jesteśmy dumni, że nasz produkt został tak wysoko oceniony. Jest to piękna ocena naszej pracy od podstaw – mówią Krystyna i Ryszard Halabowscy. –  Nasz chleb żytni został nominowany do konkursu w Poznaniu podczas regionalnego Jarmarku Produktów Tradycyjnych w Chorzowie w sierpniu tego roku.

Jak przekazała Katarzyna Kulińka-Pluta, z żareckiego samorządu, statuetka „Perła” jest przyznawana za szczególne walory smakowe, za specyficzne i tradycyjne metody produkcji. Liczy się również zgodność z tradycją oraz zwyczajami kultywowanymi w regionie.

– Pomaga w zachowaniu specjałów i ma zachęcać m.in. rolników, czy właścicieli firm  do czerpania z bogatej spuścizny kulinarnego dziedzictwa i wykorzystania jej w ofercie rynkowej – informuje przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy Żarki.

Organizatorem centralnym konkursu jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, a partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi finałów konkursu w regionach są urzędy marszałkowskie i wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego.

Chleb żytni z Jaroszowa można kupić po wcześniejszym zamówieniu. Wypiekany jest w piątki. Wszelkie informacje pod numerami telefonów:  504 123 915, 518 367 68.

Wyniki konkursu pod adresem:  https://www.smaki-regionow.pl/pl/aktualnosci//perly-2021-rozdane

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -