fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneChcą walczyć z wandalizmem w Częstochowie

Chcą walczyć z wandalizmem w Częstochowie

Chcą walczyć z wandalizmem w Częstochowie.

Chcą walczyć z wandalizmem w Częstochowie 1

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS we współpracy z Komendą Miejska Policji w Częstochowie rusza z profilaktyczno-edukacyjną kampanią.
Projekt ma zwrócić uwagę na problem niszczenia m.in. elewacji budynków poprzez nielegalne napisy. Autorzy kampanii chcą zachęcać częstochowian do szybkiej reakcji na wszelkie przejawy wandalizmu i zgłaszanie ich na policję czy do Straży Miejskiej w Częstochowie.

Jak podkreślają pomysłodawcy akcji, nie chcą oni piętnować znanej na całym świecie ulicznej sztuki graffiti, a jedynie okazać, że nie każdy rysunek na murze, to graffiti i że można uprawiać uliczną sztukę w sposób cywilizowany.

W ramach akcji miasto przewiduje m.in. kampanię medialną w częstochowskich rozgłośniach radiowych oraz mediach społecznościowych. Na jej potrzeby powstał spot radiowy i telewizyjny. Zaprojektowano także plakat, który pojawi się na klatkach budynków w zasobach ZGM TBS i w przestrzeni miejskiej.


To nie pierwsza tego typu akcja w Częstochowie. W poprzednich latach, dzięki współpracy z Zespołem Szkół Plastycznych, na budynkach TBS w dzielnicy Północ powstały murale z cyklu “Halina Poświatowska”, tworzone przez uczniów z klasy o specjalności: „mural”. ZGM w przeszłoi kierowało pisma do częstochowskich szkół z prośbą o przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w temacie nielegalnego graffiti. W 2015 roku w częstochowskiej Konduktorowni, np. odbyły się warsztaty dla dzieci z dzielnicy Stare Miasto w ramach projektu realizowanego przez Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”. Pod okiem instruktora powstały wówczas legalne rysunki na murach wyznaczonych przez miejską spółkę.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -