fbpx

W Fit Cake Częstochowa odbędzie się charytatywny „Kiermasz książki przeczytanej” dla Agatki

Do 8 mln zł niezbędnych na leczenie Agatki Kuberskiej brakuje ponad połowy. Mobilizacja sił trwa. Jednym z pomysłów na uzbieranie środków jest „Kiermasz książki przeczytanej”, który odbędzie się 2 stycznia 2022 r.

Agatki Kuberskiej nie trzeba przedstawiać czytelnikom „Gazety Regionalnej”. O jej walce z nowotworem złośliwym mózgu – medulloblastomą IV stopnia piszemy niemal od początku zbiórki prowadzonej na rzecz leczenia w USA. Plany były inne, jednak gdy stan częstochowianki gwałtownie się pogorszył, potrzebne były radykalne decyzje. Z początkiem grudnia – mimo, że środki na leczenie nie zostały do końca zebrane – dziewczynka wraz z mamą musiały polecieć odrzutowcem medycznym do kliniki w San Diego (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W Fit Cake Częstochowa odbędzie się charytatywny "Kiermasz książki przeczytanej" dla Agatki 2
Agatka Kuberska (fot. Siepomaga)

Dziś na koncie zbiórki organizowanej za pośrednictwem Fundacji Siepomaga jest ponad 3,8 mln zł. Koszty leczenia szacowane są na 8 mln zł, brakuje więc ponad połowy. Termin finału zbiórki zbliża się nieubłaganie. To 31 grudnia 2021 r. Można ją wesprzeć TUTAJ.

Pomysłów by ją promować jest wiele. Tylko w ostatnich dniach pisaliśmy m.in. o akcji #challenge4Agatka, turnieju „Gramy dla Agatki” czy eko-sercu na plastikowe nakrętki, które stanęło na Północy.

W Fit Cake Częstochowa odbędzie się charytatywny "Kiermasz książki przeczytanej" dla Agatki 3

Tym razem zachęcamy do udziału w charytatywnym „Kiermaszu Książki Przeczytanej”, który odbędzie się pod patronatem Miejskiego Przedszkola nr 36 w Częstochowie. Wydarzenie zaplanowano na 2 stycznia 2022 r. w Fit Cake Częstochowa Śródmieście (Al. NMP 49/3). Od godz. 10 do 20 będzie można nabyć ciekawe pozycje książkowe dla dzieci i dorosłych, a także poradniki, podręczniki, czy albumy.

Zbiórkę na rzecz siedmiolatki można wspierać także np. biorąc udział a licytacjach prowadzonych za pośrednictwem facebookowej grupy “Licytujemy dla Walecznej Agatki”.

ZS