Przy al. Niepodległości i przy pętli na Północy powstały centra dowodzenia tramwajami

0
383

W ramach przebudowy częstochowskiej linii tramwajowej powstały nowe centra dowodzenia tramwajami. Pierwsze znajduje się na terenie zajezdni przy al. Niepodległości, a drugie przy pętli na Północy.

Modernizacja starych oraz nowe specjalistyczne podstacje odpowiadające za zasilanie sieci tramwajowej i koordynację jej funkcjonowania powstały z łącznych środków finansowych przeznaczonych na przebudowę starej linii tramwajowej.

Wszystkie realizowane prace budowlane pochłoną 114 mln zł, a razem z zakupem 10 nowych składów tramwajowych Twist 2.0 całkowity koszt inwestycji wyniesie 204 mln zł, z czego 144 mln zł miasto pozyskało ze środków Unii Europejskiej.

Przy al. Niepodległości i przy pętli na Północy powstały centra dowodzenia tramwajami 1
Fot: UM Częstochowy

Powstałe nowe budynki oraz zmodernizowane stare znajdujące się w dzielnicy Tysiąclecie przy ul. Czartoryskiego i przy trasie linii nr 3 na Błesznie, zostały w pełni wyposażone w specjalistyczne podzespoły oraz zaplecze sanitarne dla specjalistów, którzy będą nadzorować prace systemów zasilania, co znacznie poprawi sterowanie ruchem tramwajów na terenie Częstochowy.

W przypadku realizacji następnych inwestycji tramwajowych każdy z budynków jest przystosowany do rozbudowy o kolejne moduły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here