fbpx
Strona główna Kultura i rozrywka Gastronomia "Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje...

“Mała Italia” w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie

Częstochowska “mała Italia”, czyli Caffe del Corso, zawsze gościnna i serdecznie witająca gości, musiała ograniczyć działalność. Teraz serwuje wyśmienite dania na wynos.

"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 1

To zwykle gwarne i chętnie odwiedzane od 10 lat miejsce w Częstochowie, niestety od kilkunastu dni jest wyjątkowo ciche i puste. Wszystko za sprawą nowych obostrzeń sanitarnych, które dotknęły gastronomię. Już po raz drugi w tym roku, podobnie jak inne lokale gastronomiczne, kawiarnia była zmuszona do ograniczenia swojej działalności

"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 2
"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 3

To co charakteryzowało zawsze Caffe del Corso pozostaje niezmienne – jakość, smak i świeżość serwowanych deserów, potraw i kawy. Wszystkie dania w tym lody, ciasta i desery wytwarzane są na miejscu w ilościach gwarantujących ich nienaganną jakość i świeżość.

W obecnej jednak sytuacji nie zasiądziemy już wygodnie w fotelach przy stolikach kawiarni, lecz możemy zamówić nasze ulubione potrawy do domu lub odebrać je na miejscu w lokalu przy Al. NMP 53 w Częstochowie.

"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 4

Dodatkowym wyróżnikiem jest fakt, że Cafe del Corso jest otwierane już o godz. 7.30. Zawsze jest bowiem przygotowane dla klientów bogate menu śniadaniowe z wypiekanymi na miejscu croissantami i aromatyczną kawą.

Na wynos możemy tu zamówić kawy, świeżo wyciskane soki, koktajle, smoothies, śniadania, tostady, sałatki, makarony, ale przede wszystkim ciasta, torty czy lody (z których od lat słynie Cafe del Corso).

"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 5

Z niezwykle bogatego asortymentu warto polecić zwłaszcza lody z gorącym musem malinowym. Wracając jeszcze do ciast to w karcie kuszą szarlotki, tarty ze śliwkami, wiśniami, wiele rodzai serników, takie torty jak ambasador, kajmakowy, czekoladowy czy mascaropne, beza Pavlowa, tiramisu , fondant czekoladowy i wiele, wiele innych. Aż trudno wybrać!

"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 6

Co warto dodać, torty czy ciasta możemy zamawiać zarówno na porcje jak i w całości – dla uświetnianie chociażby uroczystości rodzinnych.

-Już tęsknimy za gwarem, za naszymi gośćmi, za normalnością – mówi nam manager Cafe del Corso pani Kasia Sroka. – Liczymy, że ten stan nie potrwa długo, a goście znów powrócą do swego ulubionego miejsca spotkań – dodaje.

"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 7

Manager lokalu podkreśla, że Cafe del Corso przykłada szczególną wagę do tego, żeby działalność przebiegała według wszelkich zasad bezpieczeństwa. -Staramy się by nasza jakość została poparta również bezpieczeństwem naszych klientów, stąd pomieszczenia lokalu są ozonowane każdej nocy, a pracownicy rozdzieleni na zmiany – zaznacza Sroka.

"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 8

Cafe del Corso zaprasza do obserwowania swojej facebookowej strony, gdzie można poznać zarówno menu jak z bieżące oferty sezonowe.

Zamówienia przyjmowane są zarówno na miejscu jak i telefonicznie: Caffe del Corso, Al. NMP 53, tel. 723 191 974.

"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 9
"Mała Italia" w Częstochowie. Kawiarnia Caffe del Corso nadal działa i serwuje wyśmienite danie 10

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here