fbpx

Balonowy zawrót głowy. W Olsztynie zawisła instalacja artystyczna „Balony” Jarosława Koziary

W Olsztynie, przed bramą zamku, zawisło kilkanaście kolorowych balonów, wraz z miniaturowymi pasażerami. To instalacja autorstwa Jarosława Koziary, a jednocześnie zapowiedź V Balonowych Mistrzostw Polski.

Prace pochodzącego z Lublina artysty już po raz drugi zagościły w Olsztynie. Jarosław Koziara jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a w swoim dorobku ma wiele scenografii teatralnych, telewizyjnych i plenerowych. Jest także autorem kilkuset okładek płyt, książek oraz plakatów. Niemal od początku istnienia WOŚP współpracuje z Jurkiem Owsiakiem projektując scenografie do orkiestrowych finałów. To „kolorowy ptak”, którego instalacje można podziwiać w wielu miastach w Polsce i w Europie.

Warto przypomnieć, że V Jurajskie Zawody Balonowe- Balonowe Mistrzostwa Polski odbędą się w tym roku od 21 do 24 lipca, na terenie gmin Olsztyn i Janów. Niezwykłe balonowe widowisko i sportową rywalizację uświetnią nocne pokazy balonów.

Zanim odbędą się zawody warto wybrać się do Olsztyna, by podziwiać kolorową instalację na ulicy Zamkowej. Odlotowa kompozycja szczególnie atrakcyjnie prezentuje się po zmroku. Balony-lampiony tworzą wówczas niezwykły klimat.