fbpx
Strona głównaArchitecturePrzetarg na kolejny budynek komunalny w Częstochowie

Przetarg na kolejny budynek komunalny w Częstochowie

Częstochowski Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych ogłosił przetarg na budowę budynku komunalnego przy ul. Bardowskiego w dzielnicy Ostatni Grosz. Oferty można składać do 6 kwietnia.

Czterokondygnacyjny budynek mieszkalny będzie miał powierzchnię użytkową o wielkości 1,8 tys m kw. Na tej powierzchni powstaną 43 mieszkania – 31 mieszkań dwupokojowych i 12 jednopokojowych, w tym 10 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W budynku powstaną także cztery wózkownie/rowerownie, będzie też zainstalowana winda.

Zakres prac budowlanych obejmuje także zagospodarowanie terenu oraz wykonanie 44 miejsc parkingowych. Po wyłonieniu wykonawcy, Częstochowa planuje wystąpić o dofinansowanie do inwestycji z Funduszu Dopłat, w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa komunalnego.

Kilka lat temu, przy ul. Bardowskiego miasto postawiło budynki komunalne. Dzięki „wyczyszczeniu” działki znajdującej się w ich sąsiedztwie, udało się rozpisać nowy przetarg, umożliwiając dalszą rozbudowę osiedla.

Najnowsza inwestycja mieszkaniowa prowadzona przez miasto, realizowana jest na Rakowie przy ul. Syrokomli. Budowa mieszkań czynszowych o powierzchni 1.1 tys. m kw. ma być ukończona w połowie tego roku. Budynek pomieści 18 mieszkań dwupokojowych i 6 jednopokojowych, w tym 3 dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

O mieszkanie w budynku komunalnym mogą starać się osoby o niskich dochodach, których nie stać na zakup lub wynajem lokum. Ponadto wnioskodawcy powinni być zameldowani, mieszkający czy też pracujący na teranie danej gminy.

LNŚ

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -