fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportBrawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida za rundę zasadniczą w Tauron 1...

Brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida za rundę zasadniczą w Tauron 1 Lidze

Siatkarze Exact Systems Norwida rundę zasadniczą w Tauron 1 Lidze zakończyli na bardzo wysokim 4. miejscu. Podium zajęli faworyci do walki o awans do Plus Ligi.

Siatkarze Exact Systems Norwida mają za sobą już rundę zasadniczą w Tauron 1 Lidze. W 28 meczach odnieśli 19 zwycięstw i doznali tylko 9 porażek. Zdobyli 54 punkty. Częstochowianie do 3. BBTS Bielsko-Biała stracili aż 12 punktów, a nad 5. Gwardią Wrocław mieli 3 punkty przewagi.

Drużynie trenera Piotra Lebiody należą się duże brawa za postawę w rundzie zasadniczej. Przed rozpoczęciem sezonu mówiło się o awansie do czołowej ósemki i gry w play off. Rzeczywistość okazała się jeszcze lepsza. Częstochowscy siatkarze przez większość sezonu walczyli o czołową czwórkę, co udało się zapewnić w ostatniej kolejce.

Exact Systems Norwid w pierwszej rundzie play-off będzie walczyć z Gwardią Wrocław, z którą… dwa razy przegrał w rundzie zasadniczej, ale wyprzedził wrocławian w tabeli. Kibice Exact Systems Norwida liczą, że w pierwszej rundzie nastąpi przełamanie i częstochowianie pokonają Gwardię i awansują do półfinałów…

Wydaje się, że półfinał i gra o 3. miejsce w Tauron 1 Lidze może być wszystkim na co będzie stać częstochowską drużynę. Przypomnijmy, że częstochowianie przegrali w rundzie zasadnicze po dwa razy z liderem LUK Politechniką i wiceliderem Visłą Bydgoszcz. Exact Systems Norwid podzielił się wygranymi z 3. BBTS-em Bielsko-Biała, ale bielszczanie przyjeżdżając na ostatni mecz mieli zapewnione bez względu na wynik 3. miejsce przed play-off.

W sporcie zdarzają się niespodzianki. Dlatego kibice Exact Systems Norwida liczą na pokonanie Gwardii, a później dobrą grą „na luzie” z faworytami. Jeśli Exact Systems Norwid wyeliminuje 5. Gwardię to w półfinale zmierzy się najpewniej z liderem po rundzie zasadniczej LUK Politechniką.

Z uwagi na fakt, że Exact Systems Norwid był wyżej sklasyfikowany niż Gwardia to pierwszy i ewentualnie trzeci mecz odbędzie się w Częstochowie. Drużyny grają do dwóch wygranych spotkań. Pierwszy meczu już w najbliższy czwartek w hali Norwida…

Brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida za rundę zasadniczą w Tauron 1 Lidze 1

Foto: Gazeta Regionalna/AK i M. Osuchowski

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -