fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeBlisko 150 tysięcy nielegalnych papierosów ujawnili częstochowscy policjanci

Blisko 150 tysięcy nielegalnych papierosów ujawnili częstochowscy policjanci

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali parę, która posiadała znaczne ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zarekwirowano blisko 150 tysięcy nielegalnych papierosów.

Osoby zamieszane w tę sprawę usłyszały już zarzuty. Za narażenie budżetu państwa na uszczuplenie podatku w kwocie ponad 150 tys. zł grozi im wysoka grzywna.

– Nieumundurowani policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą częstochowskiej komendy, codziennie gromadzą i analizują informacje dotyczące przestępstw popełnianych na terenie miasta i powiatu – przekazała Komenda Miejska Policji w Częstochowie. – Dzięki temu w ubiegłym roku zabezpieczyli oni 327 kilogramów nielegalnego tytoniu, 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 380 litrów spirytusu i odzyskali 6 pojazdów o łącznej wartości ponad 2 milionów złotych.

Ostatnio, na podstawie uzyskanej informacji, funkcjonariusze z Częstochowy zatrzymali małżeństwo 39-latków, które w samochodzie i na terenie jednej z posesji w gminie Rędziny przechowywało znaczne ilości nielegalnych papierosów. W samochodzie pary znaleziono 35 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy, a w wyniku przeszukania ich posesji – kolejne 100 tysięcy sztuk.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść prawie 150 tysięcy złotych. Za przestępstwo skarbowe grozi im teraz wysoka grzywna.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -