fbpx

Bieg z okazji 83. rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego

Zuchy i harcerze wzięli udział w biegu z okazji 83. rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Hufiec ZHP w Częstochowie,Wydział Edukacji Urzędu Miasta oraz Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca.

W biegu wzięły udział dwie kategorie uczestników – „Zuchy i harcerze” (uczniowie klas 4-8) oraz „Harcerze i Starsi Wędrownicy” (szkoły ponadpodstawowe).

Patrole liczące od 3 do 10 osób wystartowały z Placu Pamięci Narodowej, a trasa biegu prowadziła przez charakterystyczne, związane z historią miejsca.

Każdy patrol miał swojego pełnoletniego opiekuna. Podczas trasy czekały na nich rozmaite zadania do wykonania. Biegacze pojawili się na Skwerze Solidarności, w Parku Staszica, Parku 3- maja, Skwerze dh. Zygmunta Łęskiego, Skwerze Sokołów i przy Liceum Sienkiewicza. Metą był Plac Biegańskiego, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie z wieży Ratusza.

Uczniom częstochowskich szkół towarzyszyła także młodzież z Wilna i Rezekne. Młodzi goście zza wschodniej granicy pojawili się w Częstochowie z okazji inauguracji międzynarodowego projektu ,,Przeszłość buduje przyszłość – Sąsiedzi równych praw”.

83. rocznica Powstania Szarych Szeregów została uczczona aktywnie i na świeżym powietrzu.