fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaWiadomościLubliniecBiblioteka w Lublińcu łączy pokolenia. W „Lubitece” odbyło się spotkanie władz samorządowych...

Biblioteka w Lublińcu łączy pokolenia. W „Lubitece” odbyło się spotkanie władz samorządowych z najmłodszymi mieszkańcami gminy

„Lubiteka” czyli Biblioteka Publiczna w Lublińcu często otwiera swoje drzwi dla rozmaitych gości. Prowadzone są warsztaty dla seniorów i uczniów szkół podstawowych, zajęcia z przedsiębiorczości dla młodzieży, a ostatnio -spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami gminy.

Drugi raz w tym roku, lokalne władze Lublińca zaprosiły na spotkanie w „Lubitece” najmłodszych mieszkańców gminy, którzy przyszli na świat w Jubileuszowym roku istnienia miasta (w 2022 roku miasto Lubliniec obchodzi swoje 750-lecie).

Od Burmistrza Miasta Edwarda Maniury oraz Wiceburmistrz Anny Jonczyk-Drzymały, Maluchy otrzymały jubileuszowe upominki, a ich rodzicom wręczono listy gratulacyjne.

Były pamiątkowe zdjęcia, słodki poczęstunek i dużo chwil przepełnionych radością i dumą. Nie zabrakło serdecznych życzeń zdrowia i szczęścia.

Spotkanie w Bibliotece zobowiązuje. Być może obcowanie z książkami zaszczepi w najmłodszych mieszkańcach pasję czytelnictwa, a dorosłym przypomni, że warto czasem wypożyczyć coś do czytania? Choćby bajkę na dobranoc?

A już 22 listopada „Lubiteka” zaprasza na kolejne wydarzenie. Tym razem będą to „ Międzypokoleniowe Warsztaty Szydełkowania i Wycinanek”.

Tradycja szydełkowania znana jest w Polsce już od X wieku, a jej podstawy już za tydzień zdradzi Szkoła Koronkarska Honoraty Łukasiewicz. Będzie można również wykonać choinkowe ozdoby z Panią Jolantą Tokarz.

Przygotowano też warsztaty kreatywne dla dzieci podczas których najmłodsi poznają tajniki ludowych wycinanek.

Zadanie sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu „Rozgrzewamy Polskie Serca”.

Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona(max. 25 osób), dlatego warto już dziś tak zaplanować czas, by niczego nie przegapić. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na Facebook’u „Lubiteki” – https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -