Bezpłatnie przebadaj swoje znamiona

0
337

 

1 października w Częstochowie będzie można bezpłatnie przebadać swoje znamiona i pieprzyki. Fundacja Neuca dla Zdrowia zaprasza na badania dermatoskopowe. Miasto Częstochowa znalazła się na trasie dermobusa, w którym będziemy mogli zbadać wszelkie niepokojące nas zmiany na skórze.

Od godziny 10.00 do 16.00 na mieszkańców Częstochowy będzie czekał dermobus. Ustawiony będzie przy ulicy Herberta 2 (przy sidzibie partnera akcji). W dermobusie, na zainteresowanych będzie czekał wykwalifikowany personel medyczny, który bezpłatnie zbada wszystkie znamiona barwnikowe. Po zakończonej wizycie, pacjent otrzyma wynik badania wraz obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami.

Aby wziąć udział w badaniu trzeba się wcześniej zapisać. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o są o wcześniejszy kontakt z partnerem akcji (apteka przy ul. Herberta 2).

Zachorowalność na czerniaka skóry w ostatnich latach w Polsce, zwiększyła się aż 3-krotnie. Co roku o swojej chorobie dowiaduje się około 3100 osób. Schorzenie to cechuje wysoki poziom złośliwości, szybki rozwój i niska odporność na leki. Kluczową rolę w walce z nim odgrywa wczesna diagnostyka i regularna kontrola stanu skóry, która daje szansę na niemal całkowite wyleczenie.

Podstawowymi symptomami, które powinny zwrócić naszą uwagę i skłonić do wizyty u dermatologa są między innymi zmiany koloru naszych znamion, nieregularny kształt bądź ich krwawienie. Niezależnie od ewentualnego występowania tych objawów powinniśmy co roku wykonywać badania dermatoskopowe.

W tym celu, Fundacja NEUCA we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, organizuje ogólnopolską akcję badań, której celem jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.

Profilaktyka jest najprostszą i najtańszą możliwością aby móc wykryć ewentualne zagrożenie. Im wcześniej wykryjemy chorobę, tym szybciej zaczniemy ją leczyć. Skóra jest największym organem naszego ciała, który w dodatku chroni nasz organizm przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego troska o stan skóry to nie tylko troska o wygląd zewnętrzny, ale o zdrowie całego organizmu.

(red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here