fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoBezpieczniej na granicy gmin Poczesna i Kamienica Polska. Inwestycja kosztowała 42 tys....

Bezpieczniej na granicy gmin Poczesna i Kamienica Polska. Inwestycja kosztowała 42 tys. zł

Zakończyła się budowa oświetlenia na ulicy Granicznej w miejscowości Kolonia Poczesna.

Mieszkańcy gmin Poczesna i Kamienicy Polskiej jeszcze do niedawna narzekali na brak oświetlenia ulicznego i kiepski stan nawierzchni ulicy Granicznej.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i użytkowników drogi i na szczęście znalazły się osoby, które postanowiły o to zadbać.
Dzięki interwencji Radnej Agnieszka Pietrzak oraz sołtys – Jadwigi Strąk, tematem oświetlenia zainteresował się Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma.

Bezpieczniej na granicy gmin Poczesna i Kamienica Polska. Inwestycja kosztowała 42 tys. zł 1
fot. Agnieszka Pietrzak/UG Poczesna

W ramach inwestycji pojawiły się słupy oświetleniowe (zamontowane na części drogi należącej do Gminy Poczesna), na których zawisły energooszczędne lampy oświetlające całą ulicę.
Dzięki temu jest bezpieczniej, szczególnie zimową porą, kiedy bardzo szybko zapada zmrok. Całe przedsięwzięcie kosztowało ok. 42 tys. zł. Pieniądze na tę inwestycje pochodzą z budżetu gminy, w ramach funduszu sołeckiego za 2021 r.
Kolejnym etapem zmian powinna być poprawa jakości nawierzchni ulicy Granicznej. By to nastąpiło konieczne jest uregulowanie spraw własnościowych. Na ten temat prowadzone są rozmowy Wójta Gminy Poczesna z Wójtem Gminy Kamienica Polska.
 
KSz, mat. UG Poczesna

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -