Basen w Radomsku coraz bliżej

0
225

Rośnie basen w Radomsku. Postępują prace na terenie budowanego kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. św. Jadwigi zamontowano już basenowe niecki, instalowany jest system filtracji wody, a już niedługo, jak informuje Urząd Miejski w Radomsku, kładziona będzie glazura.

Basen w Radomsku coraz bliżej 1 Basen w Radomsku coraz bliżej 2 Basen w Radomsku coraz bliżej 3 Basen w Radomsku coraz bliżej 4


Kompleks sportowy składać się będzie z trzech basenów krytych: sportowego, rekreacyjnego oraz brodzika dla dzieci. Ten ostatni wyposażony zostanie w mierzącą 50 metrów zewnętrzną zjeżdżalnię. Poza tym w obiekcie znajdą się trzy wanny z hydromasażem, a także basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw. Projektant przewidział w kompleksie również miejsce na sauny i jacuzzi. W skład kompleksu wejdą ponadto: park edukacyjny oraz dziesięć pokojów gościnnych z łazienkami — po pięć dwuosobowych i czteroosobowych.

Na realizację projektu pn. „Poprawa atrakcyjności turystycznej południowej części województwa łódzkiego poprzez budowę kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych w Radomsku” radomszczański samorząd uzyskał dotacje z zewnętrznych źródeł — z funduszy europejskich blisko 7,4 miliona złotych oraz 3,5 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


(Źródło: UM Radomsko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here