fbpx

Barciś, Frączek, Lubaszka, Stępniak… Związani z Częstochową artyści przekazali swoje prace na rzecz WOŚP

Przez ponad 24 lata dzięki aukcjom Allegro dla WOŚP udało się zebrać ponad 179 mln zł. W tym roku na pewno kwota ta wzrośnie, przysłużą się do tego także związani z Częstochową artyści, którzy już po raz kolejny grają z Orkiestrą.

Kwota deklarowana z ponad 145 tys. aukcji prowadzonych na Allegro na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi już ponad 14 925 858 zł (stan na 23 stycznia).Można powalczyć m.in. o sukienkę, którą Iga Świątek założyła podczas ceremonii Finałów WTA, mecz badmintona z Dawidem Podsiadło, lot balonem z Anną Dymną, obiad z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, wspólny ziemniaczany posiłek z Zofią i Janem Pawłem z serialu „1670”, wizytę w studiu „Dzień dobry TVN” czy mistrzowski motocykl Bartosza Zmarzlika. Wszystkie licytacje można śledzić na www.aukcje.wosp.org.pl.

Swoją cegiełkę do wspólnego dzieła po raz kolejny dołożyli również artyści związani z Częstochową. Wśród nich znaleźli się m.in. malarze Bartosz Frączek, Tomasz Lubaszka i Małgorzata Stępniak oraz aktor Artur Barciś. Wszyscy przekazali swoje obrazy.

Barciś, Frączek, Lubaszka, Stępniak… Związani z Częstochową artyści przekazali swoje prace na rzecz WOŚP 2
„Anioły, ludzie i…” Artura Barcisia (mat. ze strony www.aukcje.wosp.org.pl)

„Anioły, ludzie i…” Artura Barcisia

Co roku z myślą o kolejnych orkiestrowych finałach ten jeden z najbardziej lubianych aktorów w Polsce maluje „Anioły”. Pierwszy obraz z tego cyklu artysta przekazał w 2007 r., czyli przy okazji 15. Finału. Jerzy Owsiak podkreśla, że Artur Barciś najpierw dzwoni, a potem osobiście przynosi do siedziby fundacji swoje prace.

– Dlaczego gram z WOŚP? Bo to dobra i niezwykle potrzebna Orkiestra. Jeśli można zrobić coś dobrego, to trzeba to zrobić. Zagrać w Orkiestrze, w której gra (prawie) cały Naród, to wielka frajda! – przyznał kiedyś Barciś.

Pracę namalowaną specjalnie z okazji 32. Finału aktor zatytułował „Anioły, ludzie i …”. -Obraz jest impresją na temat czasów, w których żyjemy. Ciemne barwy, to czas, który minął, kolorowe to czas, który nadszedł. Dzieci z balonikami, to nadzieja na otwartość, tolerancję i radość życia. Tytuł „Anioły, ludzie i …” daje szansę na dopowiedzenie własnej interpretacji – zaznacza w opisie aukcji autor.

Mierzące 50 na 60 cm „Anioły” można licytować do 7 lutego.

Barciś, Frączek, Lubaszka, Stępniak… Związani z Częstochową artyści przekazali swoje prace na rzecz WOŚP 3
„Kobieta z szaloną fryzurą” (mat. ze strony www.aukcje.wosp.org.pl)

 „Kobieta z szaloną fryzurą” Bartosza Frączka

Po raz kolejny z WOŚP gra też Bartosz Frączek. Rok temu przekazał „Cytryniarkę” (akryl na płótnie, 100 na 70 cm), teraz na aukcję trafiła „Kobieta z szaloną fryzurą”. To mierzący 100 na 40 cm, oprawiony akryl na płótnie.

Autor ma na swoim koncie ponad 75 wystaw indywidualnych oraz ponad 185 zbiorowych. Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Niemczech, Szwecji, USA, Danii, Holandii, Belgii, Austrii, Turcji, Wielkiej Brytanii. Był uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych za granicą, m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Iranie, Chinach, Szwecji, Hiszpanii, Chorwacji, Japonii i wielu innych krajach.

„Kobietę z szaloną fryzurą” można licytować do 9 lutego.

Barciś, Frączek, Lubaszka, Stępniak… Związani z Częstochową artyści przekazali swoje prace na rzecz WOŚP 4
„Brda II” Tomasza Lubaszki (mat. ze strony www.aukcje.wosp.org.pl)

„Brda II” Tomasza Lubaszki

Uznany częstochowski artysta malarz, od wielu lat gra z WOŚP. Lubaszka jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie – obecnie Uniwersytetu Jana Długosza. Otrzymał liczne nagrody i  wyróżnienia w ogólnopolskich wystawach konkursach malarskich. Jest autorem blisko 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego obrazy spotkać można w renomowanych galeriach w Polsce i poza granicami, w kolekcjach muzealnych i prywatnych w całej Europie.

Na aukcję przekazał obraz „Brda II” (50×70 cm), datowany na 2019/2020 r. i wykonany techniką własną na płótnie (oprawiony).

Licytacja również potrwa do 9 lutego.

„Gramofonomanka” Małgorzaty Stępniak

Częstochowska malarka znów postanowiła zagrać z WOŚP i przekazała na aukcję „muzyczny” obraz. Przypomnijmy, że autorka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Kunza uzyskała w 1998 r. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą wystawach. Jest wiceprezesem Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie oraz kuratorem i pomysłodawcą wszystkich edycji Ogólnopolskiej Wystawy Sztuki „8 Kobiet”. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Przekazana na rzecz WOŚP „Gramofonomanka” to akryl na płótnie o wymiarach 40 na 70 cm.

Ta aukcja zakończy się 6 lutego.

red., mat. ze strony www.aukcje.wosp.org.pl

Czytaj także: 32. Finał WOŚP. Jakie koncerty zaplanowano na pl. Biegańskiego?