fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaBajzel na Starym Rynku! Koncert już w piątek!

Bajzel na Starym Rynku! Koncert już w piątek!

Piotr “Bajzel” Piasecki powraca do Częstochowy! Tym razem na jego solowy koncert zaprasza kawiarnia Alternatywa 21. Wydarzenie odbędzie się 6 sierpnia o godz. 20 na Starym Rynku.

Zgodnie z obietnicami, otwarta niedawno na Starym Rynku, kawiarnia Alternatywa 21 dba nie tylko o doznania smakowe, ale także kulturalne. Już pierwszy dzień działalności lokalu (mieści się on w szklanym pawilonie należącym do Muzeum Częstochowskiego), tj. 20 lipca, obfitował w szereg wydarzeń. Uroczystość otwarcia połączono z wernisażem wystawy rzeźb autorstwa Marty Jędrzejewskiej. Z kolei na wieczór organizatorzy zaprosili częstochowian na koncert wrocławskiego artysty Janka Samołyka i wystawę malarstwa Szymona Motyla – “Korony pandemiczne”.

Bajzel na Starym Rynku! Koncert już w piątek! 1
Otwarcie Kawiarni Alternatywa 21 w Częstochowie (fot. Zuzanna Suliga)

Teraz pora na kolejne muzyczne wydarzenie. W piątek, 6 sierpnia o godz. 20 na Starym Rynku zagości Bajzel. Pod tym pseudonimem kryje się Piotr Piasecki – gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Częstochowianie znają go dobrze, artysta wielokrotnie gościł na różnych scenach naszego miasta. Każdy jego koncert gwarantuje zawsze dawkę niesamowitej muzycznej energii. Bajzel to grająca bomba, jedyny w swoim rodzaju One Man Band. To człowiek, który za pomocą zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół.

Bajzel na Starym Rynku! Koncert już w piątek! 2
Otwarcie Kawiarni Alternatywa 21 w Częstochowie (fot. Zuzanna Suliga)

Przed laty współtworzył Pogodno, potem wraz z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem powołali do życia Babu Króla, nadając nowe życie piosenkom Edwarda Stachury i porywając publiczność w podróż “Białą lokomotywą”. Piasecki ruszał także w trasy z Lao Che, Kasią Nosowską czy Strachami na Lachy. Występował na takich festiwalach jak: Heineken Opener, OFF Festival, Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW (USA). W kwietniu tego wydał szóstą solową płytę pod nazwą „PARARAJ”. I to właśnie materiał z tego wydawnictwa zabrzmi w Częstochowie.

Wstęp na koncert jest wolny. Chętni mogą dorzucić zaś dobrowolny datek do puszki Fundacji Oczami Brata (zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę Domu Oczami Brata). Szczegóły: www.facebook.com/KawiarniaAlternatywa21.

ZS

Czytaj także: Zostań wolontariuszem Festiwalu Kultury Alternatywnej w Częstochowie!

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here