Awans siatkarek z Panek oraz siatkarzy dwóch AZS-ów z Częstochowy do ogólnopolskich turniejów finałowych. Są blisko awansu…

Od piątku do niedzieli trwały półfinałowe turnieje barażowe o awans do Tauron 1 Ligi oraz do 2 ligi ogólnopolskiej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się siatkarki Akademii Siatkówki SPS Panki oraz siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i Jawor Mineral AZS Częstochowa.

Siatkarki AS SPS Panki były organizatorkami półfinałowego turnieju barażowego o awans do 2 ligi. Mistrzynie 1 ligi śląskiej wygrały z łatwością wszystkie 3 mecze po 3:0. Pokonały Eco AZS Uni II Opole, SPS Zbąszynek oraz AZS AWF Wrocław. Teraz przed siatkarkami z Panek turniej finalowy, z którego droga prowadzi już do 2 ligi ogólnopolskiej…

Awans siatkarek z Panek oraz siatkarzy dwóch AZS-ów z Częstochowy do ogólnopolskich turniejów finałowych. Są blisko awansu... 2

O awans do 2 ligi walczą też mistrzowie 1 ligi śląskiej siatkarze Jawor Mineral AZS Częstochowa. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka rywalizowali w Drezdenku, gdzie pokonali 3:1 BTS Bolesławiec, 3:1 Licon Uni Opole oraz 3:0 KS Atak Gorzów. Częstochowianie z pierwszego miejsca awansowali do turnieju finałowego, w którym powalczą o awans do 2 ligi.

Niepokonani w miniony weekend byli też siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, którzy z kompletem trzech zwycięstw wygrali turniej półfinałowy o awans do Tauron 1 Ligi, który odbył się w Chełmie. Częstochowianie pokonali 3:2 Karpaty Krosno, 3:0 MKS Andrychów oraz 3:1 KS Arka Chełm.

Eco-Team AZS. Fot. S. Sobol

2-ligowy Eco-Team AZS Stoelzle tym samym zameldował się w turnieju finałowym i jest bardzo blisko awansu do Tauron 1 Ligi.