fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaAwans kadetów AZS-u 2020 do turnieju finałowego Mistrzostw Polski

Awans kadetów AZS-u 2020 do turnieju finałowego Mistrzostw Polski

 

Kadeci Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa wywalczyli w Bydgoszczy awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 8-12 maja w Szczytnie.

– To był bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu. Szkoda sobotniego meczu z Chemikiem Bydgoszcz, ale nie mamy sobie nic do zarzucenia, bo daliśmy z siebie wszystko. Dziękujemy bardzo kibicom, bo to nasz wspólny sukces. Obiecujemy, że w turnieju finałowym damy z siebie „maksa” – podsumował półfinałowy turniej przyjmujący Jędrzej Bąkiewicz.

AZS 2020 półfinałowe zmagania rozpoczął od zwycięstwa 3:1 ze Spartakusem Jawor. Mecz nie należał jednak do łatwych. Po pewnie wygranych dwóch setach, trzeci padł łupem rywali, a w czwartym toczyła się zacięta walka. Więcej zimnej krwi zachowali jednak zawodnicy z Częstochowy i przechylili seta i całe spotkanie na swoją stronę. W drugim meczu turnieju po pełnym horrorze i zwrotów akcji starciu podopieczni Pawła Tomaszewskiego musieli uznać wyższość gospodarzy z Bydgoszczy, którzy wygrali po pięciosetowym boju. Tym samym niedzielny mecz z AZS-em PWSZ Nysa decydował o tym, który zespół wywalczy awans do finałów. Siatkarze AZS-u 2020 wykonali zadanie najlepiej jak tylko mogli, wygrywając 3:0. – Zagraliśmy dobre spotkanie, w którym popełniliśmy mało błędów własnych. Bardzo dobrze funkcjonował blok oraz obrona. Cieszymy się, że zrealizowaliśmy cel i jedziemy do Szczytna – ocenił mecz z ekipą z Nysy Igor Gniecki. – W decydującym meczu o awansie do finałów, to my kontrowaliśmy grę, wygrywając pewnie 3:0 z AZS-em PWSZ Nysa. Tym samym meldujemy się w finałach mistrzostw Polski. Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie i wspieranie nas każdego dnia. Dziękujemy, że jesteście z nami – mówił po turnieju kapitan Mateusz Borkowski.

Warto wspomnieć także o nagrodach indywidualnych, które otrzymało czterech siatkarzy częstochowskiej drużyny. Pierwszym z nich jest Jędrzej Bąkiewicz, który został wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu. Ponadto nagrody otrzymali Mateusz Borkowski (najlepszy atakujący turnieju), Mateusz Holesz (najlepszy libero turnieju) oraz Jakub Wichór (najlepszy środkowy turnieju).

Wyniki:

  • Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa : Spartakus Jawor 3:1 (25:15, 25:14, 22:25, 25:23)
  • BKS Chemik Bydgoszcz : Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 3:2 (25:18, 20:25, 16:25, 25:21, 15:13)
  • Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa : AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:11, 25:23, 25:13)

Przypomnijmy, że awans do finałów mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej uzyskali także nasi juniorzy, którzy w dniach 10-14 kwietnia w Dębicy powalczą o medal. To pierwsza taka sytuacja w młodej historii klubu, kiedy to w jednym sezonie dwa zespoły uzyskały awans do turnieju finałowego.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here