Apel Policji – nasz kolega potrzebuje pomocy, zostań dawcą szpiku!

0
221

W kwietniu br. 37-letni Bartek Mazur – policjant z Sosnowca z 17-letnim stażem usłyszał straszną diagnozę, ostra białaczka limfatyczna, stąd też apel Policji.

Dla młodego funkcjonariusza Policji świat nagle runął w gruzach. Choroba objawiła się silnym zapaleniem wątroby oraz żółtaczką. To jednak nie sprawiło, że Bartek się załamał, wręcz przeciwnie. Silny charakter i wytrzymałość fizyczna, jaką wypracował przez lata sprawiają, że ciągle walczy z chorobą.

Obecnie policjant przebywa w szpitalu w Chorzowie, gdzie przechodzi chemioterapię. Przeszczep szpiku kostnego to jedyny dla niego ratunek, dlatego Policja apeluje, by zostać dawcą. Można to zrobić poprzez zarejestrowanie się w bazie Fundacji DKMS.

Przypomnijmy, każda osoba, która spełnia warunki bycia dawcą i prześle pobrane własnoręcznie próbki, zostaje wpisana do bazy danych jako aktywny dawca komórek macierzystych. Dzięki temu nasz „genetyczny bliźniak” dostaje szansę na dalsze życie. Więcej informacji na stronie Fundacji DKMS.

Apel Policji – nasz kolega potrzebuje pomocy, zostań dawcą szpiku! 1
(Fot. DKMS)

Nie bądźmy obojętni! Podarujmy komuś szansę na życie!

Apel Policji – nasz kolega potrzebuje pomocy, zostań dawcą szpiku! 2 Apel Policji – nasz kolega potrzebuje pomocy, zostań dawcą szpiku! 3

(Źródło: KMP w Częstochowie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here