fbpx

Aniołów Park w Częstochowie oficjalnie otwarty!

23 września częstochowianie mogli zrobić pierwsze zakupy w Aniołów Parku, usytułowanym przy ul. Drogowców. Budynek 2 lata temu kupiła firma DOR Group i przekształciła w nowoczesny park handlowy.

W piątek, 23 września nastąpiło uroczyste otwarcie Aniołów Parku. Na przybyłych w tym dniu klientów od godz. 12 do 19 czekały liczne atrakcje. Więcej na ten temat opowiada Joanna Piechotka, Commercial Director, DOR Group:

– Przygotowaliśmy kilka atrakcji dla naszych klientów. Wśród nich malowanie buziek dla dzieciaków, ale też darmowy popcorn i wata cukrowa, a także food trucki z pysznymi przekąskami. Odbędzie się również loteria, na którą przygotowaliśmy ok. 100 voucherów o wartości od 100 zł do 1000 zł. Główne losowanie odbędzie się o godzinie 19.

Aniołów Park powstał w miejscu byłego hipermarketu Tesco. Park zajmuje powierzchnię 65 tys. mkw., a sama część handlowa ok. 1,8 tys. mkw. Głównym najemcą obiektu jest Carrefour, wynajmujący aż 7 tys. mkw. To największy supermarket tej sieci w Polsce.

Ponadto w środę, 21 września, został w tym miejscu otwarty pierwszy w Częstochowie supermarket Jula, który już pierwszego dnia otwarcia przyciągnął setki klientów.

W Aniołów Parku znajdują się również sklepy: Sinsay, pepco, TEDi, Dealz, Rossmann, JYSK, Maxi Zoo, Yes, media Expert, In Medio a także salon Orange. Joanna Piechotka zaznacza:

– Aniołów Park to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Częstochowie, Przekształcając hipermarket Tesco, wykorzystaliśmy znaną lokalizację i handlową historię miejsca, aby stworzyć nowe centrum usługowo-zakupowe zarówno dla miasta i okolic.

Klienci parku handlowego mogą tu skorzystać z bardzo dobrze rozplanowanego parkingu, mieszczącego 600 samochodów. Park uzupełnia również znajdujący się w pobliżu salon meblowy AGATA oraz stacja benzynowa Moya.

Ponadto, DOR Group ma w planie rozbudowę Aniołów Parku:

– Rozbudowę planujemy niebawem, chcemy, żeby to było w przyszłym roku. Mamy już bardzo atrakcyjnych najemców, więcej informacji na ten temat pojawi się wkrótce. – mówi Joanna Piechotka.

Grupa DOR na polskim rynku nieruchomości obecna jest od 1999 roku. Wśród dotychczasowych realizacji dewelopera znalazły się inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i okolicach, wśród nich znajdują się: Szucha Residence, Nad Jeziorem, Anielin Park czy Bemowo Park. Najnowszym obiektem grupy jest Dor Plaza w Częstochowie.

Linda Nocoń