fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneAmperA zagra w piątek na częstochowskim Starym Rynku

AmperA zagra w piątek na częstochowskim Starym Rynku

Na koncert do swojego ogródka na Starym Rynku zaprasza Kawiarnia Alternatywa 21. Zespół AmperA wystąpi o godz. 20. Wstęp jest wolny.

Zespołu AmperA nie trzeba w Częstochowie specjalnie przedstawiać. Dzięki takim piosenkom jak „Gdzie jest Twój dom?”, „Moja identyfikacja”, „Hej, to ja” czy „Gdzieś tam są zachody słońca” przez lata działalności grupa zdobyła bowiem wierną publiczność. Nazwa pochodzi od jednostki natężenia prądu, który oznacza rockowe elektryczne brzmienie, ale litera „A” na końcu nazwy dodaje do muzyki wątek akustyczny.

Grupę od 2012 r. tworzy czterech indywidualistów – Kuba „Qba”Bociąga), Marcin „Kasa” Dawidowski, Rafał „Rav” Ociepa oraz Mateusz „Nazgul” Nienartowicz.
Ich muzyka stanowi połączenie różnych stylów i inspiracji muzycznych przedstawiona w akustycznych aranżacjach, z domieszką lekkiego pazura gitary elektrycznej. Utwory Ampery czerpią z rocka, bluesa, reggae, country, muzyki pop i nie tylko.

-Doświadczenie muzyczne gitarzystów sprawia, że aranżacje są przemyślane i dopracowane, szczególnie pod kątem akustycznego grania. Instrumenty perkusyjne wnoszą wiele do warstwy rytmicznej muzyki, ale nie zagłuszają tego co Amperę cechuje najmocniej, czyli przekazu jaki kryje się w piosenkach. Teksty często nawiązują do podróży i życiowych doświadczeń wokalisty, który od wielu lat podróżuje i zwiedził już ponad 60 krajów na całym globie. Są to opowieści o miłości, tęsknocie za podróżą i odległymi krajami oraz o przyjaźniach i relacjach z ludźmi na całym świecie – czytamy o częstochowskim zespole.


Częstochowska grupa ma w swoim dorobku dwa albumy studyjne: „Trip” z 2013 r. oraz „4Strony” z 2014 r. Dyskografię dopełniają dwa winyle („Czwarty próg” oraz winyl wydany z okazji Record Store Day z singlem „Gdzie jest Twój dom?”) i koncertowe DVD zarejestrowane w częstochowskim Miejskim Domu Kultury w 2015 r.

AmperA nagrała dotychczas osiem teledysków do utworów „Hej to ja”, „Chudy”, „Moja identyfikacja”, „Gdzie jest Twój dom?”, „Tylko dla mnie”, „Czwarty próg”, „If you wanna leave me” (nagrany jako AmperA& DJ Mike Timberlake) oraz „Lecę jak ptak”. Więcej informacji o zespole można znaleźć na www.facebook.com/zespolampera.

A jak AmperA brzmi na żywo, ci którzy jej nie znają, mogą przekonać się w piątek, 10 września. Na koncert do swojego ogródka na zrewitalizowanym Starym Rynku zaprasza Kawiarnia Alternatywa 21. Początek o godz. 20. Wstęp jest wolny, choć mile widziane będą datki do puszki na rzecz Fundacji Oczami Brata.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -