fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoMyszkowska drogówka prowadziła działania pn. ,,Alkohol i narkotyki"

Myszkowska drogówka prowadziła działania pn. ,,Alkohol i narkotyki”

Policjanci myszkowskiej drogówki prowadzili 28 listopada działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Ich celem było wykluczenie z jazdy kierowców pod wpływem alkoholu lub po spożyciu środków odurzających.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest potencjalnym zagrożeniem dla pozostałych użytkowników dróg. Wsiadanie za kierownicę w takim stanie to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do tragedii.

Policjanci myszkowskiej drogówki skontrolowali wczoraj trzeźwość 310 uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem działań „Alkohol i narkotyki” jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków.

W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Mundurowi zatrzymali 1 kierującego w stanie nietrzeźwości, 1 w stanie po użyciu alkoholu.

Dla tych kierowców ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało dalsze konsekwencje prawne. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W tym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali już 81 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 97 zostało rannych.

Alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób.

LN/KMP Myszków

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie