Pierwsze miejsce Aleksandry Piszczały w konkursie Śląskiego ZOO

0
1106

Mała Ala z Częstochowy zdobyła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Śląskie ZOO w Chorzowie. Jej praca znajdzie się wśród świątecznych dekoracji, które będzie można oglądać w ZOO.

W ramach kampanii edukacyjnej „Which Fish? – Jaka ryba?” Chorzowskie ZOO zorganizowało konkurs plastyczny na ozdobę choinkową. Prace można było zgłaszać w dwóch kategoriach wiekowych:

  • Dzieci od 4 do 7 lat;
  • Dzieci od 7 do 10 lat.

Największe uznanie jurorów w wojewódzkim konkursie zdobyła częstochowianka Aleksandra Piszczała z Przedszkola nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 z grupy 4-latków.

Jury Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w ocenie nadesłanych prac kierowało się przede wszystkim zgodnością z tematyką konkursu oraz pomysłowością wykonania. Doceniano też wykorzystanie opakowań i innych elementów recyklingowych bowiem konkurs miał kształtować świadomość ekologiczną dzieci, promować ochronę mórz, oceanów i zamieszkujących je zwierząt.

Wszystkie konkursowe prace – w tym praca częstochowskiej przedszkolaczki – udekorują żywą szopkę na terenie chorzowskiego ZOO. Można je też zobaczyć TUTAJ.

Gratulujemy!