fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaAkcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” w Olsztynie

Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” w Olsztynie

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie kontynuuje udział w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

To akcja adresowana do przedszkolaków z roczników 2016-2019. By dziecko dołączyło do ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”, musi wybrać się razem z rodzicem lub opiekunem do olsztyńskiej biblioteki.  Tam należy zapisać dziecko, wypożyczyć książkę i odebrać „Wyprawkę Czytelniczą”. Prezent ten zawiera książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka, a także broszurę „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której należy zbierać naklejki. Każda wklepka będzie wieńczyła wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

– Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętniej po nią sięgnie po powrocie do domu. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność – apelują do  rodziców organizatorzy czytelniczej akcji.

Należy pamiętać o tym, by wypożyczony tytuł oddać w terminie. Po uzbieraniu dziesięciu naklejek dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także wspólnych przygód z książką.

Warto dodać, że organizatorzy przewidzieli również wyprawki w języku ukraińskim. Szczegóły: wielki-czlowiek.pl.

AK

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV