fbpx

Adoptuj mnie

W dzisiejszym kąciku adopcyjnym przedstawiamy psiaki niewidome lub bardzo słabo widzące, czyli: Emi, Eddiego i Harveya. Takie zwierzaki najtrudniej chyba przystosowują się do schroniskowej rzeczywistości.

 – Niewidomy  pies, trafiając do boksu, musi się nagle odnaleźć w nieznanym miejscu, pełnym obcych zapachów i szczekania innych psów – mówi Marzena Szafert, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Częstochowa Dla Zwierząt.-  Jest często zdezorientowany i przerażony. Schronisko nie jest dobrym miejscem dla takich zwierząt, dlatego liczymy, że ktoś w końcu je wypatrzy, pokocha i zaprosi do swojego domu, bo każdy psiak z tej trójki bardzo tego domu potrzebuje.

Stowarzyszenie Częstochowa dla Zwierząt apeluje: „Nie obawiajmy się adoptować niepełnosprawnego zwierzaka, każdy z nich potrafi kochać równie mocno jak ich zdrowi koledzy. Kocha się w końcu sercem, nie oczami…”


Eddie  (ur.2013)

To duży, sympatyczny pies, który niestety stracił wzrok. Dlatego przed planowaną adopcją należy skontaktować się z lekarzem weterynarii w Schronisku. Potrzebuje dużo ciepła, uwagi i cierpliwości oraz poczucia bezpieczeństwa. Ze względu na to, że nie widzi co się wokół niego dzieje, musi być prowadzony na smyczy ostrożnie i mieć bardzo bezpieczne warunki do życia. Czeka na kogoś, kto pokocha go całym sercem.

Przed adopcją wskazane są spacery zapoznawcze w celu nawiązania pozytywnej relacji z pieskiem. Konieczna będzie również wizyta przedadopcyjna. Do Schroniska trafił dn. 20.01.2019r.  Boks: A 32,  numer karty39/19

Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie ul. Gilowa 44/46 tel. 34 361-65-66 

Emi (ur. 2019)

To śliczna, młoda, bardzo przyjazna suczka. Niestety znalazła się w Schronisku po wypadku, w którym straciła oba oczka. Suczka nie poddała się i nadal ma w sobie mnóstwo energii i radości. Uwielbia głaskanie i kontakt z człowiekiem. Wobec innych piesków jest zdystansowana zwykle reagując szczekaniem, prawdopodobnie ze strachu. Potrzebuje dużo ciepła, uwagi i cierpliwości oraz bezpiecznego, i odpowiedzialnego domu, bez innych zwierząt. Ewentualnie może być rozważona adopcja do domu ze starszym, spokojnym, małym pieskiem, którego sunia zaakceptuje, gdyż kontakt z energicznymi psami może być dla Emi niebezpieczny. 

Ze względu na to, że nie widzi musi być prowadzona na smyczy ostrożnie i mieć bardzo bezpieczne warunki do życia. 

Przed planowaną adopcją konieczne będą spacery zapoznawcze  w celu nawiązania pozytywnej relacji z pieskiem. Obowiązuje wizyta przedadopcyjna.  Czeka na dom od dnia 13.03.2021 r.  Numer karty: 109/21, boks: Ad. szcz. 2

Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie ul. Gilowa 44/46 tel. 34 361-65-66 

Harvey  (ur.2013)

To bardzo przyjazny i miły piesek. Kiedy znalazł się w Schronisku był zaniedbany i wychudzony. Nie wiemy co przeszedł w swoim życiu, ale mimo wszystko jest to piesek niezwykle spragniony kontaktu z człowiekiem. Uwielbia głaskanie, chętnie siada i daje łapkę, prosząc o nowy, kochający dom. Jest otwarty i pogodny. Niestety na spacerze nie toleruje innych psów. Dogaduje się z suczką z boksu, ale nie każdego zwierzaka zaakceptuje. Harvey to starszy piesek, niestety bardzo słabo widzi dlatego wskazane są spokojne, kontrolowane spacery. Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu, najlepiej bez schodów, na których mógłby się przewracać. Potrzebuje dużo ciepła, uwagi i troski, aby poczuć się w pełni bezpiecznie. 

Przed planowaną adopcją konieczny będzie kontakt ze schroniskowym lekarzem weterynarii oraz spacery zapoznawcze w celu poznania pieska. Obowiązuje wizyta przedadopcyjna. Na pewno warto dać szansę temu cudownemu pieskowi, a z pewnością odwdzięczy się ogromem miłości i wierności. 
Trafił do Schroniska dnia 20.01.2021 r. Numer karty: 35/21, boks: H 9
Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie ul. Gilowa 44/46 tel. 34 361-65-66