fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneAbi znowu wywąchała narkotyki

Abi znowu wywąchała narkotyki

Pies policyjny pełniący służbę w policji częstochowskiej znowu brał udział w ujawnieniu narkotyków. Abi pomogła policjantom z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w zatrzymaniu dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Dzięki pomocy ” czworonożnej funkcjonariuszki” policjanci przechwycili prawie 8 tys. działek dilerskich amfetaminy, marihuanę i tabletki ekstazy. Decyzją prokuratora mieszkańcy Częstochowy zostali objęci policyjnym dozorem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego podczas codziennej służby wnikliwie analizują każdy szczegół, mogący naprowadzić ich na sprawców przestępstw narkotykowych – przekazuje podkom Sabina Chyra-Giereś, rzecznika prasowa częstochowskiej policji. – Często do pomocy wykorzystują umiejętności węchowe policyjnych czworonogów. W ubiegły czwartek operacyjni z komendy podjęli trop, który zaprowadził ich do dwóch mieszkańców Częstochowy w wieku 21 i 22 lat. 

Do udziału działaniach operacyjnych policjanci wezwali asp. sztab. Wojciecha Bożka z psem służbowym Abi. Na miejscu przeszukania, w pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się w budynku wielorodzinnym na terenie Częstochowy policyjny pies znalazł prawie 8 tys. działek dilerskich białego proszku, kilka działek marihuany i tabletki ekstazy. To już kolejne substancje zabronione zabezpieczone w ostatnim czasie dzięki pomocy czworonoga. Dwa tygodnie temu Abi wywęszyła znaczną ilość narkotyków na terenie gminy Koszęcin.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -