16 medali zawodniczek i zawodników CKS Budowlani Częstochowa

W czeskiej Ostrawie odbyły się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa województwa śląskiego. Z powodzeniem startowali w nich reprezentanci CKS Budowlani Częstochowa, którzy zdobyli 16 medali.

– W tym roku Halowe Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce rozegrane zostały w Ostrawie – mówi trener Czesław Lamch z CKS Budowlani. – Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych: U18, U20 i seniorów. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne w zawodach tych mogli wziąć udział tylko zawodnicy w pełni zaszczepieni. Restrykcje te dotknęły również sporą grupę zawodników CKS, którzy nie mogli tam wystartować. Jednak ci którzy w tej imprezie wzięli udział, spisali się bardzo dobrze zdobywając 16 medali (7 złotych, 5 srebrnych, 4 brązowe).

Częstochowianie przywieźli 4 medale w kategorii seniorów i 12 w U20 i U18. – W kategorii seniorów złoty medal wywalczył Oliwier Mutwil, który 800 metrów pokonał w czasie 1:54,11 min. – dodaje Czesław Lamch. – Również złoto na 3000 m zdobył Rafał Formicki. Jego czas to 8:46,51 min. Seniorzy wywalczyli również jeszcze dwa medale srebrne: Sylwia Ślęzak na 1500 m w czasie 4:47,27 min oraz Karol Grabowski również na 1500 m – 4:17,16 min.

Częstochowianie stawali też na podium w kategoriach U20 i U18. – W kategorii U20 po złote medale sięgnęli: Anna Lizińska 1500 m – 4:47,84 min (rekord życiowy), Małgorzata Pałasińska w kuli – 12,33 ( rek. życiowy ), Kacper Jóźwiak w trójskoku – 13,41 m ( rek. życiowy ) oraz Anna Cyrulińska 60 m przez płotki – 11,15 sek. – wylicza Czesław Lamch. – Konrad Simiński zanotował bardzo dobry występ na 800 m zdobywając medal srebrny w czasie – 1:57,86 min. Również srebro dla Natalii Sówki 200 m – 26,57 sek ( rek. życiowy ) oraz Wojciecha Janosika wzwyż – 175 cm. W tej kategorii brązowe medale wywalczyli Kacper Jóźwiak w skoku w dal 6,24 m oraz Amelia Płusa w skoku wzwyż – 135 cm. Kategoria U18 to złoto dla Aleksandry Walaszek w chodzie sportowym na dystansie 2000 m- 10:46,46 min ( rek. Życiowy ) oraz brązowe medale: Sebastiana Rachwalika w kuli – 12,87 m. oraz Patryka Musiała wzwyż – 150 cm. Z pozostałych zawodników CKS na wyróżnienie zasługuje: 4 miejsce Mateusz Majewski 600 m – 1:28,07 min ( rek. życiowy ), 4 miejsce Dominik Wróbel kula – 12,86 m ( rek. życiowy ), 5 miejsce Nadia Trąbczyńska 60 m – 8,51 s, 5 miejsce Hanna Bigdowska 600 m – 1:42,47 min ( rek życiowy ), 6 miejsce Agata Kalinowska 60 m – 8,59 sek.

Najbliższe starty lekkoatletów CKS to ogólnopolski mityng w Spale 05 lutego oraz 11-13 lutego w Rzeszowie – Halowe Mistrzostwa Polski.

AK, foto: archiwum Czesława Lamcha