Raków Częstochowa wygrał pierwszy sparing z Koroną Kielce. 5 bramek na początek

Raków Częstochowa przebywa w Warce na obozie przygotowawczym. W poniedziałek częstochowscy piłkarze rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Pokonali Koronę Kielce 5:0.

Raków Częstochowa na zgrupowanie przygotowujące do nowego sezonu wyjechał 30 lipca. Po kilku dniach treningów podopieczni trenera Marka Papszuna rozegrali pierwszy z dwóch zaplanowanych sparingów. W poniedziałek czerwono-niebiescy ograli 5:0 Koronę Kielce. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Felicio Brown Forbes, a po jednej Vladislavs Gutkovskis, Tomas Petrasek i Piotr Malinowski.

Trener Rakowa Marek Papszun podzielił kadrę Rakowa na dwie jedenastki. Raków już do przerwy prowadził 2:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej części meczu, gdy częstochowscy piłkarze strzelili jeszcze trzy bramki. Co ciekawe dwie z nich zdobył Felicio Brown Forbes. Piłkarz ten do Rakowa trafił z… Korony Kielce i zgodnie z warunkami umowy w meczach ekstraklasy nie mógł grać przeciwko Koronie. Zagrał jednak w sparingu i powetował sobie dwoma celnymi trafieniami.

Drugim i ostatnim sparingpartnerem Rakowa podczas obozu przygotowawczego w Warce będzie Lechia Gdańsk. Sparing Rakowa z Lechią zaplanowany jest na sobotę, 8 sierpnia.

Okres przygotowawczy będzie krótki. W połowie sierpnia Raków rozegra mecz 1/32 Pucharu Polski z Sandecją Nowy Sącz, a w przedostatni weekend sierpnia rozpocznie nowy sezon w Ekstraklasie. Raków w pierwszej kolejce zmierzy się z mistrzem Polski Legią Warszawa.

Raków Częstochowa – Korona Kielce 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Gutkovskis, 2:0 Petrasek, 3:0 Forbes, 4:0 Forbes, 5:0 Malinowski.

Raków: Szumski – Petrasek, Piątkowski, Mikołajewski, Bartl, Sapała, Tudor, Poletanović, Tijanić, Cebula, Gutkovskis. II połowa: Pindroch – Mikołajewski, Niewulis, Piątkowski, Kun, Lederman, Kaczmarek, Schwarz, Malinowski, Brown Forbes, Musiolik.