Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w niedzielę z Pogonią Szczecin 1:0 grając od 65. minuty w przewadze jednego zawodnika. Gola w doliczonym czasie gry zdobył Matej Rodin, który w meczu trafił dwa razy do bramki szczecinian, ale za pierwszym razem gol został nieuznany….

Przed meczem piłkarze Rakowa widzieli, że Lech Poznań wygrał w sobotę w Krakowie z Cracovią i odskoczył na 5 punktów. Czerwono-niebieskich wyprzedziła też Jagiellonia Białystok. Dlatego, aby utrzymać pozycje wicelidera podopieczni trenera Marka Papszuna musieli pokonać Pogoń Szczecin.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, choć Raków może mówić o szczęściu, bo gospodarzy w jednej z akcji Pogoni uratował słupek. Przed przerwą kibice nie doczekali się goli.

Od 65. minuty gospodarze grali w przewadze, bo za faul na Armorimie, który wychodził na sytuację sam na sam jeden z „portowców” zobaczył czerwoną kartkę. Czerwono-niebiescy mieli ponad 25 minut, aby wykorzystać przewagę i zdobyć gola.

Trener Marek Papszun w 70. minucie zdecydował się na potrójną zmianę i wprowadził trzech nowych zawodników, którzy mieli jeszcze bardziej przyspieszyć grę.

Końcówka była bardzo nerwowa. Gola zdobył grający z numerem 88 Matej Rodin, ale po analizie VAR został anulowany. Rodin za chwilę znowu trafił do bramki Pogoni i Raków wygrał 1:0!!!