Reprezentanci CKS Budowlani Częstochowa zaliczyli kolejne świetne starty. Z odbywających się w Spale centralnych finałów XXVII Ogólnopolskich Igrzysk LZS przywieźli 12 medali.

Podczas finałów XXVII Igrzysk LZS w Spale częstochowscy lekkoatleci zaprezentowali znakomitą formę. Dwudniowa impreza zgromadziła ponad 700 uczestników reprezentujących różne dyscypliny sportowe, a wśród nich 18 zawodników CKS Budowlani. Częstochowianie startowali w kategoriach wiekowych U16 i U18, a ich świetne występy zaowocowały 12 krążkami – 3 złotymi, 3 srebrnymi i 6 brązowymi.

W kategorii U18 po złoto sięgnęła Nadia Mizgała, która zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 2000 m z przeszkodami. Jej wynik 7:18,11 to nowy rekord życiowy. Drugi złoty medal w tej kategorii wywalczył Filip Labocha w pchnięciu kulą z wynikiem 15.88 metra.

Udane występy zawodników CKS Budowlani podczas XXVII Ogólnopolskich Igrzysk LZS – Spała 2024 1
Nadia Mizgała na I stopniu podium

Medale srebrne zdobyli: Maja Wawrzyńczak w chodzie sportowym na dystansie 5000 m z wynikiem 29:54,66 min oraz Maciej Dyja w skoku wzwyż – 175 cm, to jego rekord życiowy. Po brązowe medale sięgnęli: Filip Labocha w rzucie dyskiem – 44,50 m (rekord życiowy), Maciej Dyja 110 m przez płotki – 15,08 sek. oraz Piotr Frączyk 200 m – 22,79 sek.

Pozostałe wyniki w tej kategorii wiekowej: Blanka Mazur 4. miejsce 3000 m – 11,56,63 min oraz 6. miejsce na 1500 m – 5:13,66 min, 8. miejsce Piotr Frączyk 100 m – 11.20 sek., 8. miejsce Wiktor Kaczmarek 110 p ppł – 16,24 sek., ten sam zawodnik uplasował się również na 8. pozycji w skoku wzwyż – 150 cm.

W kategorii wiekowej U16 po złoto na dystansie 2000 m w pięknym stylu sięgnęła Maja Gradoń. Jej wynik to 7:07,99 min. Medal srebrny po bardzo ładnych zmianach zdobyła sztafeta dziewcząt 4×100 m w składzie: Hanna Borkowska, Jessica Rakowska, Weronika Mermer, Maja Gradoń. Wynik dziewcząt to 52,68 sek. Brązowe medale wywalczyli: Weronika Mermer 600 m – 1:41,95 min, Jessica Rakowska 300 m – 42,78 sek., Hanna Borkowska 80 m przez płotki – 12,56 sek. Pozostałe wyniki w kategorii U16: 5. miejsce Krzysztof Kapuściński 1000 m – 2:49,83 min (rekord życiowy), 10. miejsce Fabian Kregulewski 600 m – 1:32,54 min – rekord życiowy, 11. miejsce Hanna Borkowska 100 m – 13,47 sek., 16. miejsce Maja Gomolec 600 m – 1:55,71 min.