Medalowe występy reprezentantów CKS Budowlani

O dwa brązowe krążki powiększyła się medalowa kolekcja lekkoatletycznego klubu CKS Budowlani Częstochowa. Podczas międzypaństwowego czwórmeczu reprezentujący Polskę w biegu na 1500 m Michał Piątek uplasował się na trzecim stopniu podium, zaś sztafeta kobiet 4 x 100 m wywalczyła brąz na mistrzostwach Polski w Radomiu.

Kolejne dobre występy zaliczyli zawodnicy CKS Budowlani. Nasi reprezentanci startowali w dwóch turniejach – krakowskim międzypaństwowym meczu w kategorii U23 oraz 78. Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu.

Stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie był areną zmagań lekkoatletycznych czterech reprezentacji – Polski, Czech, Ukrainy i Węgier. W czwórmeczu startowali sportowcy w kategorii U23, a w każdej reprezentacji mogło wystartować w jednej konkurencji maksymalnie 2 zawodników z jednego kraju. Podczas turnieju w narodowych barwach zadebiutował zawodnik CKS Budowlani Częstochowa – Michał Piątek. Nasz reprezentant na dystansie 1500 m spisał się na medal, bowiem z czasem 3:49,93 min zajął 3 miejsce. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła Polska – 482 punkty, 2. miejsce Czechy – 388 pkt, 3. miejsce Ukraina – 289 pkt, 4. miejsce Węgry – 144 pkt.

Medalowe występy reprezentantów CKS Budowlani 1
Michał Piątek podczas biegu

Z kolei w Radomiu odbywały się mistrzostwa Polski w kategorii U20. Start sztafety kobiet 4 x 100 m przyniósł sukces w postaci brązowego medalu. Zawodniczki CKS Budowlani biegnące w składzie: Oliwia Cyrulińska, Kinga Woś, Aleksandra Lipska i Aleksandra Maligłówka uzyskały czas 48,29 sek. Jest to najlepszy w tym roku wynik tej sztafety.