Czym jest i co oferuje Szkoła Liderek opowiada jej założycielka Katarzyna Dziubałka*.
Jest Pani właścicielką Szkoły Liderek – czy może Pani przybliżyć naszym Czytelnikom tę niezwykłą inicjatywę?
– Szkoła Liderek to wyjątkowy kurs szkoleniowy dla kobiet, który odbywa się od 10 lat w Warszawie. Raz lub dwa razy do roku około 10 kobiet przechodzi serię warsztatów, które można by nazwać „treningiem przedsiębiorczości”. Kurs trwa 6 miesięcy, odbywa się w zamkniętej grupie. Szkołę wyróżnia to, że to nie są tylko zajęcia teoretyczne. Pokazujemy jak opanować różne obszary związane z założeniem i prowadzeniem biznesu, jak np. zaprojektować swoją stronę www czy logo własnej firmy, jak prowadzić konto firmowe na Facebooku czy Instagramie, jak zająć się marketingiem oraz wiele innych rzeczy niezbędnych do skutecznego prowadzenia biznesu.
W ramach zajęć dziewczyny wykonują praktyczne zadania, w których zdobytą wiedzę od razu wykorzystują. I to jest niesamowite, że tą wiedzę teoretyczną przekuwamy od razu w działanie. W Szkole Liderek każda z grup na zaliczenie przygotowuje i przeprowadza projekt pod opieką mentorek. Zwykle organizowane są konferencje. W tym roku np. odbędą się w marcu dwie konferencje w Warszawie oraz jedna w Częstochowie pod nazwą Jurajskie Spotkanie Kobiet. Wielkim atutem Szkoły Liderek jest to, że zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym, bo z doświadczenia wiem, że jak się spotyka z innymi kobietami, dostaje informacje zwrotne, to ma to zupełnie inną energię i wartość. W ramach kursu uczestniczki przechodzą również treningi z rozwoju osobistego, wszystko w „kobiecej energii i klimacie”.
W naszej Szkole zajęcia prowadzą praktycy – przedsiębiorczynie, które mogą podzielić się nie tylko wiedzą, ale i doświadczeniem z budowania własnej marki. Do tego organizowane są spotkania z naszymi absolwentkami, które są również bardzo inspirujące. Ja sama ukończyłam Szkołę Liderek – jestem absolwentką II edycji w 2013 r. Dzięki Szkole Liderek mogłam ruszyć z własną działalnością gospodarczą, odkryć swoje talenty, zrobić projekty, pozyskać kontakty i zacząć działać. Od kilku lat jestem jej właścicielką. W międzyczasie stworzyłam kilka znanych marek, zorganizowałam ponad 200 konferencji dla kobiet i wspierałam kolejne absolwentki Szkoły, żeby mogły wejść na rynek. Zresztą my wszystkie się wspieramy, to trwa do dzisiaj. Mamy elitarną społeczność, która jest ze sobą cały czas w kontakcie i zbudowała niesamowite forum współpracy i wsparcia.
Czy jest możliwość uczestnictwa w kursie Szkoły Liderek np. w Częstochowie?
– Do tej pory zajęcia w Szkole Liderek odbywały się wyłącznie w Warszawie. Choć w tej edycji ostatni zjazd odbędzie się w Krakowie. Rozważam taką możliwość, by część zjazdów zorganizować np. w Częstochowie czy Krakowie. W mojej pracy przyświeca mi motto: Podążam za moimi klientkami. Taka jest misja mojej firmy. Jeśli będzie taka potrzeba, to możemy zorganizować Szkołę Liderek czy w Częstochowie czy Krakowie czy w innym mieście. Kurs ma charakter stacjonarny, choć oczywiście zdarzają się sytuacje wyjątkowe, że któraś z uczestniczek nie może dojechać na zjazd i wtedy zapewniam możliwość uczestnictwa w trybie on-line. Ale jest to sytuacja wyjątkowa.
Mamy też mnóstwo materiałów nagranych i dostępnych w trybie off-line. Zasadniczo skupiam się na działalności w Warszawie, bo tu znam i ludzi, i miejsca. Mam natomiast doświadczenia w organizacji eventów dla kobiet pod nazwą Wielka Wymiana Kontaktów również w Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu czy Szczecinie, a nawet w Londynie. Po raz pierwszy będzie w tym roku Częstochowa – bo tam właśnie odbędzie się konferencja zaliczeniowa w ramach Szkoły Liderek – Jurajskie Spotkanie Kobiet.
Co jest wyjątkowego w Jurajskim Spotkaniu Kobiet?
– Pierwszy raz w historii Szkoły Liderek projekt zostanie zrealizowany poza Warszawą. Wyjątkowy jest również charakter konferencji – dotyka ona wielu obszarów życia kobiet, bo podejmuje tematykę i przedsiębiorczości i pasji i rozwoju osobistego. W ramach konferencji odbędą się nie tylko wykłady, ale i warsztaty. Wyjątkowe jest miejsce – Fabryka Rowerów – niezwykle klimatyczna sala. No i wyjątkowa jest energia. Mogę zaobserwować ogromne zainteresowanie kobiet z tego regionu, ale i nie tylko. Gdy opublikowałam posta na swojej grupie, zgłosiły się m.in. kobiety z zagranicy. Wyjątkowe w tym wydarzeniu jest również to, że pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przekazane w całości na rzecz Fundacji Qmarzeniom, która wspiera kobiety.
Wyjątkowe w Jurajskim Spotkaniu Kobiet jest również grono prelegentek, są m.in. kobiety z okładki Forbes, znane przedsiębiorczynie, których inspirujących przemówień będziemy mogli wysłuchać. Ale są również kobiety zajmujące się biznesami rozwojowymi. Więc to jest niesamowite, że wykłady na temat przedsiębiorczości czy wolności finansowej będą przeplatane wykładami o jodze, emocjach, warsztatami, medytacjami czy zajęciami tanecznymi. Podczas wydarzenia przeprowadzone zostaną konkursy z licznymi nagrodami. W strefie stoisk będzie można zobaczyć ciekawe biznesy kobiece i ich produkty oraz porozmawiać z ich twórczyniami. Przyjdźcie koniecznie! Tego nie można przegapić!
* Katarzyna Dziubałka – Ukończyła z wyróżnieniem cztery Uczelnie Wyższe – Uniwersytet Warszawski, SGH, University of Surrey w Wielkiej Brytanii oraz Getulio Vargas w Brazylii. Posiada dwa tytuły magistra, w tym jeden z anglistyki oraz jeden z zarządzania projektami z SGH. 5 lat spędziła w korporacji, zarządzając zespołami projektowymi. Otworzyła swoją firmę i zaczęła organizować konferencje dla Kobiet Przedsiębiorczych. Posiada prestiżowy, Europejski Certyfikat Trenera oraz międzynarodowy certyfikat ukończenia kursu coachingu – „Coaching Clinic”. Zorganizowała ponad 200 dużych konferencji i spotkań pod hasłem Wielka Wymiana Kontaktów w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jest właścicielką Szkoły Liderek, jedną z bohaterek książki „Liderki” i „Lwicą Biznesu” z 2018 r. Regularnie występuje w mediach, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą biznesową.
Czytaj także: Jurajskie Spotkanie Kobiet – Przedsiębiorczość. Pasja. Pełnia życia.