fbpx

Poznajcie MEISÔ studio – body & soul

Studio online MEISÔ studio – body & soul, powstało z myślą o pielęgnowaniu równowagi i harmonii w każdym z nas.  Meisō w języku japońskim oznacza medytację. Wyjątkowe ukojenie i odprężenie umysłu przy jednoczesnym osiągnięciu stanu świadomości, który jest całkowicie różny od normalnego stanu przebudzenia. Tak właśnie przedstawia się nasza przestrzeń dla każdego zapewnia założycielka studia – Joanna Będuch.

Studio MEISÔ – cóż to za niezwykłe miejsce?

MEISÔ studio – body & soul działa od 2020 roku – to przestrzeń online dla osób, które chcą praktykować,  rozwijać swoje ciało w harmonii – w zaciszu domowym lub nie mających dostępu w swoim otoczeniu do zajęć stacjonarnych. Od ponad roku współpracujemy z prestiżowym studiem „Harmonia Ciała”, które użycza nam przestrzeni na nagrywanie wyjątkowych lekcji. Jako nauczycielka  (w nurcie hatha joga, vinyasa joga, yin joga), instruktorka medytacji, międzynarodowa instruktorka BODYART®, Pilatesa oraz Aerial Jogi – z wieloletnim doświadczeniem prowadzę wszystkie zajęcia w studio. Propagujemy jogę w mieście – organizując dla mieszkańców Częstochowy – „Jogę na śniadanie” cieszącą się wielką popularnością od pięciu lat  – jest to mój projekt bez dofinansowania zewnętrznego.

Poznajcie MEISÔ studio – body & soul 1
MEISÔ studio

Obecnie w sieci jest dużo tego typu zajęć, czym wyróżnia się to studio?

– To niesamowite miejsce, które oferuje szeroki wachlarz zajęć z grupy body&mind:

  • Vinyasa Joga  – nowoczesny styl, zrodzony z tradycji Asthanga jogi. Często nazywa się ją „flow” jogą, ponieważ polega na płynnym przechodzeniu między pozycjami w rytm oddechu. Yin Joga zwana „akupunkturą bez igieł”. Powolna, statyczna praktyka, która pomaga uzyskać dostęp do głębszych tkanek, takich jak tkanka łączna i powięź.
  • Medytacja prowadzona – zajęcia podczas których prowadzi się narrację, która pomaga w skupieniu umysłu na określonych czynnościach  – podtrzymując wysokie wibracje i tworzy się pozytywną przestrzeń do medytacji.
  • Aerial Joga to tak zwana joga powietrzna lub joga antygrawitacyjna. Osoby początkujące znajdą w niej wiele frajdy i wyzwań, a dla doświadczonych będzie to urozmaicenie praktyki. Pilates to gimnastyka ludzi „myślących”, świadomych swojego ciała, bazująca na pracy mięśni głębokich – to wyjątkowe doznanie przepełnione harmonią w ruchu.

Jako licencjonowany instruktor mamy uprawnienia w studio do prowadzenia wyjątkowego treningu BODYART®. Czym jednak jest BODYART ? To przede wszystkim jeden z najbardziej docenianych holistycznych treningów funkcjonalnych oraz forma fitness z nurtu Body & Mind. Umożliwia praktykę każdemu, prowadząc do odnajdywania psychicznej i fizycznej harmonii. Organizujemy także spotkania online GREEN TEA TALKS gdzie każdy z Meisowiczów może podzielić się swoimi uwagami lub po prostu rozmawiamy  o naszej przestrzeni mentalnej – o tym co nas frapuje lub zachwyca.

Poznajcie MEISÔ studio – body & soul 2
MEISÔ studio

Dlaczego studio MEISÔ to wyjątkowe miejsce?

– Pamiętajmy, że najważniejszą wartością jest człowiek. To on przyciąga swoją wrażliwością, merytorycznym przygotowaniem. Ja, jako nauczyciel cały czas rozwijam swoje umiejętności uczestnicząc w najlepszych szkoleniach, konferencjach w Polsce i zagranicą. Edukując siebie staję się lepszym nauczycielem. Ale również uczę się od swoich uczniów. Lubię o sobie mówić, że na co dzień zajmuję się wydobywaniem piękna i siły z drugiego człowieka. Jestem nauczycielką z holistycznym spojrzeniem na człowieka stanowiącego integralną całość, gdzie sfera fizyczna bezpośrednio oddziałuje na sferę psychiczną i odwrotnie. Dlatego świadomy wybór zajęć z tego nurtu przez osoby ćwiczące często owocuje długoletnią praktyką i zmianą stylu życia. 

Poznajcie MEISÔ studio – body & soul 3
MEISÔ studio

Co zaprezentuje nam Pani na Jurajskim Spotkaniu Kobiet?

– Na konferencji będę miała ogromną radość poprowadzić dwa warsztaty:

Pilates Emotions Flow  czyli  lekcje łączące w sobie emocjonalne połączenie ruchu i muzyki. Ponieważ Pilates to gimnastyka ludzi „myślących”, świadomych swojego ciała bazująca na pracy mięśni głębokich będzie to wyjątkowe doznanie przepełnione harmonią w ruchu. Poprowadzę je jako przedstawiciel  wyjątkowego miejsca  – studia „Harmonia Ciała” oraz Medytację prowadzoną „Afirmacja Serca – Żyć pełnią życia” złożoną z afirmacji oraz pięknej muzyki o częstotliwości 432 HZ. Jednak przede wszystkim wypełnionej pozytywnymi intencjami.

Hasłem przewodnim tej konferencji jest „Żyć pełnią Życia” i tą medytacją chcę to uświadomić. Nasze serce jest źródłem mocy i energii – także tej duchowej, która jest dostępna tu i teraz. Podczas naszej medytacji doświadczycie koherencji  – twój spokojny rytmiczny oddech połączony z biciem serca przyniesie ci spokój i relaks. Łącząc ten stan z uważnością doprowadzicie swoje emocje do równowagi i poczucia głębokiego zadowolenia. Poczujecie, że można żyć pełnią życia. To tylko tyle i aż tyle.

Jednocześnie jako studio przekażemy nagrodę w postaci rocznego karnetu EXCLUSIVE VIP na zajęcia online w MEISÔ studio – body & soul, który można będzie wygrać w wyniku losowania wśród uczestników konferencji.

Czytaj także: Jurajskie Spotkanie Kobiet – Przedsiębiorczość. Pasja. Pełnia życia.