Najbliższa sobota, 11 marca będzie należała do niezwykłych kobiet. Sala Fabryki Rowerów przy ul. Drogowców 12 wypełni się paniami pragnącymi żyć pełnią życia, poszukującymi pasji i swojego miejsca w biznesie. Organizatorem konferencji Jurajskie Spotkanie Kobiet jest warszawska Szkoła Liderek, a patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Regionalna.
Po raz pierwszy w Częstochowie
Przedsiębiorczość. Pasja. Pełnia życia – pod takim tytułem odbędzie się po raz pierwszy w Częstochowie – Jurajskie Spotkanie Kobiet. Wydarzenie zorganizowane przez Szkołę Liderek – projekt, który od ponad 10 lat promuje kobiece inicjatywy oraz wspiera i edukuje kobiety w odkrywaniu potencjału biznesowego.
– Aby ukończyć Szkołę Liderek, trzeba zrealizować projekt prospołeczny, skierowany do kobiet. Zależy nam, aby kobiety wzięły udział w konferencji i warsztatach, po to, by mogły odkryć tkwiące w nich talenty, z których może nie zdawałyby sobie sprawy, lub które były w jakiś sposób wygaszone – wyjaśnia jedna z organizatorek i mentorek w Szkole Liderek, Katarzyna Dziubałka.
Jurajskie Spotkanie Kobiet to także inicjatywa charytatywna, bowiem całkowity dochód z konferencji zostanie przekazany częstochowskiej fundacji „Qmarzeniom” im. Heleny Buli. Ta pozarządowa organizacja działa na rzecz wyrównywania szans dzieci borykających się z nierównym startem życiowym oraz wspiera kobiety w ich zawodowej aktywizacji i zwalczaniu stereotypowej dyskryminacji płci.
Spotkanie kobiet w częstochowskiej Fabryce Rowerów
W ramach Jurajskiego Spotkania Kobiet prowadzone będą wykłady oraz warsztaty – w sali głównej – dostępne dla każdego uczestnika konferencji, a także pięć warsztatów na antresolach z limitem miejsc dostępnych tylko dla zarejestrowanych uczestniczek. Przewidziano również godzinną sesję networkingowa, a podczas trwania wydarzenia dostępna będzie strefa różnorodnych tematycznie stoisk.
– W konferencjach organizowanych przez Szkołę Liderek uczestniczki cenią sobie przede wszystkim to, że mogą poznać kobiety, o których słyszą w mediach, czytają o nich w magazynach, widzą je w telewizji. Energia, która wytwarza się na tych spotkaniach jest niesamowita. Po tych kongresach często powstają nowe pomysły, m.in. na firmy, na siebie. Kobiety zaczynają wierzyć w swoje możliwości – zapewnia Katarzyna Dziubałka i dodaje – Na ten moment nasza Szkoła Liderek cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że być może powstanie oddział w Częstochowie.
Fabryka Rowerów przy ul. Drogowców 12, stanie się w najbliższą sobotę inspirującą, klimatyczną i ciepłą przestrzenią dla kobiet. Do dyspozycji uczestniczek oddano salę mieszczącą 500 osób, przygotowano profesjonalne nagłośnienie, cztery telebimy oraz dwie antresole, na których odbędą się warsztaty.
Inspirujące prelegentki
Podczas Jurajskiego spotkania wystąpią kobiety, które inspirują – są spełnione w tym, co robią, osiągnęły już coś w życiu i chcą podzielić się swoją historią z innymi paniami.
W częstochowskiej Fabryce Rowerów wystąpią m.in. Beata Drzazga – założycielka i prezeska BetaMed S.A. firmy zatrudniającej ponad 3.250 osób oraz Dziekan Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. To jedna z niewielu kobiet, który znalazły się na okładce Forbesa. Wygłosi 45-minutowy power speech.
Zaproszenia otrzymały także Magdalena Mucha, która znajduje się na liście 100 najbogatszych Polek według Forbesa; Anna Mochnacka – Prezes Stowarzyszenia Jogi Akademickiej, Katarzyna Jagiełło – Business Mentor, założycielka firmy konsultingowej Talent Up i autorka książki „Queen in Flow”; Katarzyna Woszczyna – wiceprezes Business Centre Club, kanclerz Lóż Małopolskiej i Częstochowskiej, liderka projektu BCC Kobiety oraz inicjatorka wdrożenia w Polsce Certyfikatu Równości Płac dla kobiet i mężczyzn, zaś ze słonecznej Hiszpanii przyleci dr Edyta Tadeusiak, autorka książki „How to buy your first house in the UK”, która opowie, jak zbudować swoją niezależność finansową, zarabiać na nieruchomościach i jak zacząć swoją przygodę z biznesem. Nie zabraknie również wystąpień przedsiębiorczyń z Częstochowy i regionu, kobiet sukcesu, które z pasją prowadzą lokalne firmy.
Program konferencji
Wśród tematów i prelekcji znajdą się m.in.: Inspirujące Kobiety Sukcesu, które podzielą się z uczestniczkami swoimi doświadczeniami i opowiedzą o swojej drodze na szczyt; Wolność Finansowa – czas postawić na siebie, swoje talenty i potencjały. Niezwykłe kobiety opowiedzą o meandrach budowania swojej niezależności i wolności finansowej; Strefa Warsztatów – specjalistki pracy z ciałem i duszą, pomogą zrelaksować się (tylko za wewnętrzną zgodą); Emocje i Kobiecość – będzie o kobiecości i o sile z jaką się wiąże, nie zabraknie także tematu emocji i ich świadomego czucia.
W ramach konferencji będzie można też wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach m.in. z jogi twarzy, pracy jogi kundalini, technik oddechowych, czy pracy z przekonaniami. Szczegółowe informacje na temat Jurajskiego spotkania kobiet: jurajskiespotkaniekobiet.pl
Czytaj także wywiad z Patrycją Dębską Shanti: Chodź i się przekonaj, a następnie… uwolnij!