Podsumowanie koncertu „7 życzeń” organizowanego przez MDK Lubliniec

0
779

W Pierwszy Dzień Świąt, 25 grudnia o godzinie 17:00 odbyła się premiera świątecznego koncertu „7 życzeń”. To pierwsza taka produkcja w historii  Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Podsumowanie koncertu „7 życzeń” organizowanego przez MDK Lubliniec 1
Fot: MDK Lubliniec

Prace nad realizacją koncertu zaczęły się już od połowy listopada 2020 roku, a w jego przygotowaniu brali udział m.in. wokaliści MDK i instruktorzy. Efekty można było podziwiać podczas transmisji on-line na kanale Youtube lub na stronie Facebooka MDK Lubliniec.

Ze względu na obostrzenia z powodu pandemii próby wokalne były prowadzone zdalnie przez instruktorki: Karolinę Wieczorek oraz Katarzynę Sucharę. Nagrania dźwiękowe, mix przeprowadził Artur Tekieli.

„Koncert „7 życzeń” powstał z chęci połączenia się z naszymi widzami w świątecznym czasie. W taki nowy sposób chcemy przekazać życzenia i zachęcić do wspólnego śpiewania” – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Kolejnym etapem była realizacja nagrań wideo, którą zajęli się pracownicy MDK: Ewa Chrobok, Dorota Swat oraz Grzegorz Nowak. Na potrzeby nagrań scena w MDK zmieniła się na ponad miesiąc w studio filmowe, gdzie każdy z wokalistów biorący udział w koncercie mógł spróbować swoich sił przed kamerą i popisać się umiejętnościami aktorskimi.

Podsumowanie koncertu „7 życzeń” organizowanego przez MDK Lubliniec 2
Fot: MDK Lubliniec

Instruktorka Karolina Wieczorek bardzo chwaliła i zarazem podkreślała zaangażowanie młodych artystów w udziale w koncercie.

„Ujęło mnie ich zaangażowanie i profesjonalne podejście w trakcie sesji nagraniowych. Zdecydowanie najwięcej frajdy było podczas nagrywania teledysków, komponowania strojów, makijażu, czyli cały backstage!” – relacjonowała.

Swój wkład mieli także pracownicy MDK Lubliniec, którzy przed kamerą pomiędzy piosenkami składali życzenia oglądającym. Dla większości z nich był to debiut! W tym gronie znalazła się również Ewa Chrobok, która koordynowała cały koncertowy projekt.

„Najfajniejsze były kulisy naszej pracy –making off. Jak to się dzieje, że sanki suną po scenie? Jak się robi slider z koca? Jak samodzielnie zrobić softbox? To pozostanie naszą tajemnicą” – mówiła o realizacji koncertu Ewa.

W koncercie świątecznym „7 życzeń” wystąpili:

  • Wokaliści: Wiktoria Cieluch, Emilia Czech, Anna Dyla, Błażej Gruchalski, Krystian Stańczykiewicz, Lena Stawecka, Adrianna Tofilska, Hanna Polewczyk, Hanna Kampa, Dominika Paruzel, Zofia Prauzner-Bechcicka, Michalina Orzełek, Wiktoria Cieluch, Kamil Jaskulski, Olga Kanclerz, Oliwia Kurzacz, Julia Balinowska, Estera Stroceń;
  • Instruktorki: Karolina Wieczorek oraz Katarzyna Suchara;
  • Pracownicy MDK: Agata Woźniak-Rybka, Bożena Dymek, Karolina Groblińska, Karina Gatner, Monika Klimza-Gryc, Aleksandra Wipler, Ewa Chrobok;
  • Przy produkcji współpracowali również: Anna Parkitna, Paulina Pielarz, Mariusz Klama.

Również szczególne podziękowania za wsparcie organizatorzy kierują w stronę Jana Mańki – Prezesa Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”, Łukasza Kędzi – ModusSound oraz rodziców występujących dzieci.

Jak się okazało świąteczne kolędowanie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem przez mieszkańców Lublińca. Do 28 grudnia koncert został wyświetlony w sumie ponad… 6200 razy.

Film: Miejski Dom Kultury Lubliniec