fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościW Częstochowie trwa 7. Festiwal Bajki

W Częstochowie trwa 7. Festiwal Bajki

Do soboty, 18 września trwa w Częstochowie 7. Festiwal Bajki.

W tym roku Festiwal Bajki doczekał się siódmej edycji. Za organizację odpowiada Biblioteka Publiczno im. Biegańskiego w Częstochowie. Impreza wystartowała w czwartek, 16 września. Organizatorzy przewidzieli na ten dzień m.in. spotkania z Katarzyną Ryrych i Tomaszem Małkowskim, które odbyły się przed południem.

Pierwszy dzień festiwalu zwieńczy rozstrzygnięcie konkursów dla dzieci i młodzieży oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Przewidziano je na godz. 17 w sala odczytowej gmachu głównego biblioteki przy Al. NMP 22.

W Częstochowie trwa 7. Festiwal Bajki 1
Festiwal Bajki (mat. prasowe)

Pomysł na piątek? Warsztaty ilustratorskie!

Program zaplanowany na piątek, 17 września otworzą warsztaty ilustratorskie z Anną Grzyb – ilustratorką, graficzką (zaprojektowała wizualizację wizualną festiwalu), autorką ilustracji do książki Tomasza Samojlika „Tarmosia”, które odbędą się o godz. 16.30 w bibliotecznej filii nr 8 przy ul. Księżycowej 2.

Godzinę później, w siedzibie Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy al. Kościuszki 4, zorganizowane będzie spotkanie z Magdaleną Schatt-Skotak – bibliotekarką, kulturoznawczynią, autorką książki dla dzieci „ŁysOlka i Długowłosy”.

Na koniec będzie Piknik Literacki

Podczas festiwalu nie może zabraknąć tak lubianego przez małych i dużych Literackiego Pikniku. Odbędzie się on w sobotę, 18 września, na zakończenie literackiej imprezy. Start o godz. 14. Piknikowi towarzyszyć będzie kiermasz książek wydawnictw dziecięcych, artystyczne malowanie buzi, tworzenie balonowych stworków i wystawa prac plastycznych.

W ostatnim festiwalowym dniu wystąpi dla nas także Teatr nieoczywisty z nowym przedstawieniem „Pinokio”, a zwieńczeniem Festiwalu będzie spotkanie z Agatą Romaniuk– reporterką, autorką serii książek dla dzieci o „Kociej szajce”.

Wstęp na 7. Festiwal Bajki jest wolny. Szczegóły: biblioteka.czest.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -