fbpx

Częstochowa. 29-latek odpowiedzialny za napad na bank usłyszał zarzut [WIDEO]

Mężczyzna, który napadł na jeden z częstochowskich banków usłyszał 4 stycznia prokuratorski zarzut. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

O tym zdarzeniu pisaliśmy w dniu napadu, tj. 3 stycznia. Przypomnijmy: do napadu doszło tuż po godz. 14. Do jednej z placówek bankowych w centrum Częstochowy wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc pracownikom i klientom odpaleniem ładunku wybuchowego, zażądał pieniędzy.

Jednej z pracownic udało się zawiadomić służby. Po kilku minutach na miejsce – jako pierwsi – dotarli policjanci z komisariatu I i z częstochowskiego pododdziału prewencji. Gdy weszli do placówki, zamaskowany 29-latek pakował właśnie pieniądze do reklamówki, a w ręce trzymał broń palną. Wstępne ustalenia wskazują, że była to „gazówka”. Nie posiadał na nią pozwolenia.

Mundurowi obezwładnili mieszkańca powiatu częstochowskiego i osadzili go w policyjnym areszcie. 4 stycznia na wniosek prokuratury trafił on na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Kryminalni dotarli również do ojca zatrzymanego. To 57-letni mężczyzna, do którego należała broń. On również nie posiadał pozwolenia na jej posiadanie, a dodatkowo w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli nielegalną amunicję. Usłyszał już prokuratorski zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia. Szczegóły: czestochowa.policja.gov.pl.

red., mat. KMP w Częstochowie