fbpx

27 listopada w Częstochowie zagra Dżem. Zabrzmią największe przeboje!

„Czerwony jak cegła”, „Whisky”, „Autsajder”, „Naiwne pytania”… Fani zespołu Dżem na pewno układają już listę ulubionych przebojów, które chcieliby by zabrzmiały podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę, 27 listopada. Legendarny zespół powraca bowiem do Filharmonii Częstochowskiej.

Tak jak zapowiadaliśmy, 27 listopada na scenie Filharmonii Częstochowskiej ponownie zagra Dżem. Zespół powstał w latach 70. XX w., grając po klubach na imprezach. Po kilku latach dołączył do grupy muzyków Ryszard Riedel. Nie mając nazwy, adoptowali utwory takich sław, jak Cream czy The Rolling Stonesi. Przed jednym z występów zaproponowali nazwę Jam od jammowania, którą organizator spolszczył na Dżem. Niedługo nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność, na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje własne utwory, takie, jak “Whisky”. Potem doszły kolejne przeboje z “Czerwonym jak cegła”, “Skazanym na bluesa” i “Człowieku co się z Tobą dzieje” na czele.

27 listopada w Częstochowie zagra Dżem. Zabrzmią największe przeboje! 2

Liczne koncerty, aura, którą tworzył wokół siebie zespół, wierni fani i charyzma wokalisty, sprawiły, że Dżem stawał się legendą. Przedwczesna śmierć Ryszarda Riedla w lipcu 1994 r., tylko pogłębiła tylko ten kult.

Dziś Dżem jest zespołem, na którego koncert przychodzą całe pokolenia. Lata mijają (w 2019 r. grupa fetowała 40. urodziny), a piosenki się nie starzeją. Coraz to młodsi czekają na “List do M”, “Wehikuł czasu – to byłby cud”, “Naiwne pytania” czy “Autsajdera”. 27 listopada te i wiele innych przebojów przypomną Adam Otręba, Beno Otręba, Jerzy Styczyński, Maciej Balcar, Zbigniew Szczerbiński oraz Janusz Borucki.

Niedzielny koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują: 125 i 140 zł (zostały ostatnie miejsca!). Można je kupić w kasie Filharmonii Częstochowskiej (ul. Wilsona 16), w sieci salonów Media Markt oraz on-line za pośrednictwem stron: www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl i www.ebilet.pl.

Informacje i szczegóły: tel.737-567-014, e-mail: slawek@polskiekabarety.pl,agencjabrussa.pl.

red.