fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneTrzylatkowi z Częstochowy chcą pomóc także w Tarnobrzegu. 25 września będzie piknik!

Trzylatkowi z Częstochowy chcą pomóc także w Tarnobrzegu. 25 września będzie piknik!

Charytatywny piknik dla małego częstochowianina Leona Kuszaja odbędzie się w sobotę, 25 września w lokalu Bar u Piotra on Tour w Tarnobrzegu. Pomoc jest niezbędna, ponieważ na leczenie chłopca potrzebna ponad miliona złotych!

O trzylatku z Częstochowy pisaliśmy już na łamach „Gazety Regionalnej.” Leoś Kuszaj zmaga się z glejakiem nerwu wzrokowego oczka prawego. Chłopiec ma za sobą już pierwszą serię chemioterapii, która osłabiła jego organizm, zaś glejak pozostaje niewzruszony.

– Dalsze leczenie chemioterapią jest bardzo ryzykowne… Bardzo boimy się skutków ubocznych, które mogą wystąpić. Leoś ma dopiero trzy latka, jest taki, malutki, bezbronny, kruchy… Musimy szukać dalej. Wiemy, że w leczeniu glejaków stosowana jest protonoterapia, która jest bezpieczniejszą drogą leczenia i daje świetne rezultaty. Wiązka protonów zostaje nakierowana bezpośrednio na guz, nie niszcząc zdrowych tkanek. To szansa dla naszego synka, szansa, by wyzdrowiał, by widział, by żył… – zaznaczają rodzice trzylatka.

Trzylatkowi z Częstochowy chcą pomóc także w Tarnobrzegu. 25 września będzie piknik! 1
Leoś Kuszaj (mat. ze strony Fundacji Siepomaga)

Koszty leczenia w San Diego znacznie przewyższają możliwości bliskich chłopca, do zebrania jest bowiem ponad milion złotych. By uzbierać niezbędne środki, na stronie Fundacji Siepomaga prowadzona jest zbiórka na rzecz trzylatka. Można ją znaleźć pod hasłem „Ratując wzrok, ratujesz jego życie – 3-letni Leoś walczy z nowotworem! Pomocy!”. Zbiórka potrwa do 3 listopada. Aktualnie na koncie jest ponad 206 tys. zł, co oznacza, że do puli brakuje grubo ponad 900 tys. zł.

By wspomóc zbiórkę utworzono również „Bazarek charytatywny”, który można znaleźć na Facebooku. To na nim toczy się walka o koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego, a także szereg innych atrakcyjnych fantów (np. album z podpisem Andrzeja Mleczki czy voucher na lekcję strzelania z łuku japońskiego).

„Piknik charytatywny dla Leo”

Trzylatkowi z Częstochowy chcą pomóc także w Tarnobrzegu. 25 września będzie piknik! 2
„Piknik charytatywny dla Leo” (mat. Facebook)

Pomoc płynie nie tylko z Częstochowy, ale także Tarnobrzegu. To właśnie tam w Barze u Piotra On Tour przy ul. Żeglarskiej odbędzie się „Piknik charytatywny dla Leo”.

Wśród atrakcji zaplanowano bieg, aukcję i loterię, koncerty, animacje. Chętni będą mieli możliwość popłynięcia kajakiem po jeziorze. Odbędą się pokazy wozów strażackich i policyjnych oraz warsztaty rękodzieła. Swój udział zapowiedzieli też motocykliści i samochody terenowe. Nie braknie też czegoś dla ciała, czyli kiełbasy z grilla, waty cukrowej czy kiermaszu ciast.

Piknik, który poprowadzi Artur „Baca” Bacowski odbędzie się w sobotę, 25 września. Start o godz. 15. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Zuzanna Suliga

.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -