fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecane2,5 tysiąca za 1,5 promila

2,5 tysiąca za 1,5 promila

Mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych dostała mężczyzna, który w Ciasnej jechał na rowerze mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tak wysoka kara dla rowerzysty, to efekt zmiany taryfikatora mandatów, która obowiązuje od początku roku.

Rowerzysta został zatrzymany do kontroli na ulicy Zjednoczenia w Ciasnej w minioną sobotę. Jego sposób jazdy rowerem wskazywał, że mężczyzna jest pijany. Cyklista został zatrzymany przez patrol policji drogowej Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Kiedy policjanci legitymowali rowerzystę, wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że 26-latek wsiadł na rower, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem, sprawca został ukarany, zgodnie z obowiązującym od początku 2022 roku taryfikatorem. Za jadę rowerem w stanie nietrzeźwości nowe przepisy przewidują mandat w wysokości 2500 tysiąca złotych.

Policja przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za kierowanie po alkoholu. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym, niż mechaniczny (np. rowerem) po użyciu alkoholu (między 0,2 a 0,5 promila), grozi mandat w wysokości 1000 złotych. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), wówczas mandat wynosi 2500 złotych.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -