fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSport2021 rok udany dla Rugby Club Częstochowa

2021 rok udany dla Rugby Club Częstochowa

– Miniony rok był całkiem udany dla częstochowskiego rugby – mówi wiceprezes i trener RCC Michał Krzypkowski. – Reaktywowaliśmy po niemal dwóch latach przerwy drużynę seniorów, która grając jedynie w rundzie wiosennej zajęła 13. miejsce w Polskiej Lidze Rugby7. W tym sezonie również startują w tych rozgrywkach.

– Troje naszych kadetów jesienią zostało wypożyczonych do Juvenii Kraków, w której barwach zajmują aktualnie 1. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Kadetów. Dwoje z nich w grudniu zostało powołanych na konsultację Reprezentacji Polski u16 do Poznania.

Nasze kadetki zadebiutowały wiosną w cyklu Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. W aktualnie trwającym sezonie zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i wiosną 2022 będą walczyć o medal.

Młodzicy zajęli 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rugby7 w czerwcu w Lubinie. Przez cały rok startowali też w Turniejach Dzieci i Młodzieży (m.in. wygrywając turniej w Krakowie we wrześniu) i turniejach towarzyskich. 11 zawodników w tej kategorii znalazło się w kadrze Województwa Śląskiego.

W Turniejach Dzieci i Młodzieży i turniejach towarzyskich startowali również nasi mikrusi (u9), mini żacy (u11) i żacy (u12).

Oprócz tego dzięki głosom mieszkańców Częstochowy w Budżecie Obywatelskim na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym zainstalowano nowe bramki do rugby, które sprawiły, że możemy tam rozgrywać mecze i turnieje. Jesienią zorganizowaliśmy tam Turniej Dzieci i Młodzieży, w którym w 4 kategoriach wiekowych wzięło udział w sumie niemal 200 zawodników.

Przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym i Polskim Związkiem Rugby zorganizowaliśmy kolejne szkolne turnieje w rugby tag (bezkontaktowa forma) – dwa turnieje Częstochowskiej Ligi Rugby (finał w maju i pierwszy z trzech turniejów sezonu 2021/22 w październiku), a także półfinał wojewódzki Szkolnej Ligi Rugby Tag w listopadzie.

Ponadto przez cały rok realizowaliśmy również zadanie w ramach BO – „Ogólnodostępne treningi rugby dla dzieci i młodzieży – rozwijamy ciało i ducha!”, w ramach których przeprowadziliśmy w sumie 140 zajęć rugby w 7 dzielnicach miasta, w których brało udział 85 dzieci.

W 2022 roku planujemy zorganizowanie na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym co najmniej trzech imprez:

– turnieju Polskiej Ligi Rugby7

– turnieju Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

– turnieju Dzieci i Młodzieży

na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Cały czas chcemy powiększać grono szkolonych przez nas adeptów rugby, dlatego zapraszamy na nabory – najbliższy odbędzie się w ferie zimowe.

Poza tym będziemy kontynuować współzawodnictwo w Polskiej Lidze Rugby7, Mistrzostwach Polski Kobiet u16 w rugby7, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rugby7 i Turniejach Dzieci i Młodzieży. Ponadto jesienią planujemy start w Mistrzostwach Polski Kadetów w rugby7.

Będziemy również kontynuować organizację szkolnych rozgrywek Częstochowskiej Ligi Rugby, a także zorganizujemy bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Budżetu Obywatelskiego w 5 dzielnicach miasta.

Nasz Klub aktualnie skupia się przede wszystkim na szkoleniu dzieci i młodzieży. Widać tutaj duży postęp, a świadczą o nim co raz lepsze wyniki sportowe. Drużyna seniorska jest aktualnie celem, do którego dążą nasi młodzi zawodnicy, którzy w przeciągu kilku następnych lat powinni być jej siłą napędową i to na nich zacznie opierać się gra – podsumował krótko Michał Krzypkowski, wiceprezes i trener koordynator Szkółki Rugby RCC.

Michał Krzypkowski, wiceprezes i trener RCC, foto: RCC

Tekst po raz pierwszy ukazał się 28.01.2022 roku w dodatku „Czas na sport” zamieszczonym w papierowym wydaniu „Gazety Regionalnej”.

2021 rok udany dla Rugby Club Częstochowa 1
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -