fbpx

18 września – Narodowy Dzień Sportu

Na Narodowy Dzień Sportu 18 września złożą się otwarte i bezpłatne wydarzenia sportowe i rekreacyjne w całym kraju. Do udziału w takiej formie promocji zdrowia lokalnych organizatorów zaprasza Fundacja Zwalcz Nudę.

Narodowy Dzień Sportu (NDS) jest akcją społeczną, podczas której jednego dnia w całej Polsce odbywają się bezpłatne i otwarte wydarzenia sportowe, treningi i spotkań z mistrzyniami i mistrzami sportu.

W akcję mogą angażować się podmioty prywatne, publiczne, organizacje pozarządowe, samorządy czy gwiazdy sportu. Mogą też zgłosić udział w wielkim, centralnym pikniku w Warszawie na stadionie PGE Narodowym.

Każdy, kto chce zorganizować w swoim mieście zajęcia lub wydarzenia sportowo-rekreacyjne w ramach Narodowego Dnia Sportu – kluby sportowe, szkoły, organizacje pozarządowe, firmy, sportowcy – wypełnia prosty formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie imprezy.

Poprzednia edycja NDS zaowocowała ponad 600 wydarzeniami w całym kraju. Głównym wydarzeniem całego przedsięwzięcia jest sportowo-rodzinny piknik na stadionie PGE Narodowym – na 20 tys. metrów kwadratowych, z ok. 100 wystawcami i 10 tys. odwiedzających.

LN/UM Częstochowy