fbpx
Strona główna Polecane 153 nowe przypadki koronawirusa w kraju. Kolejni chorzy zmarli

153 nowe przypadki koronawirusa w kraju. Kolejni chorzy zmarli

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie nowych przypadków koronawirusa. W ciągu ostatniej doby stwierdzono w całej Polsce 153 nowe przypadki zakażenia. Ponownie najwięcej chorych przybyło w województwie śląskim.


Mamy też niestety kolejne osoby zmarłe. Tej doby było ich 12.
W poszczególnych województwach liczba nowych zachorowań wygląda następująco: śląskiego (41), mazowieckiego (27), opolskiego (19), łódzkiego (16), świętokrzyskiego (12), dolnośląskiego (10), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (7), wielkopolskiego (6), małopolskiego (3)
i zachodniopomorskiego (2).


Dwa zgony odnotowano w Raciborzu. Zmarli tam 98-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna. W Tychach zmarła 86-letnia kobieta, natomiast w Grudziądzu pacjenta w wieku 70 lat. Wśród ostatnich ofiar śmiertelnych jest dwóch pacjentów leczonych w Poznaniu. To dwie kobiety w wieku 73 i 82 lata.
42 i 81 lat mieli dwaj mężczyźni zmarli w Radomiu. Oprócz nich ostatniej doby zmarła także 82-letnia pacjentka. 94 lata miała kobieta, która zmarła w Warszawie. Poza nią w stolicy zmarł również 86-letni mężczyzna. Ostatnia śmiertelna ofiar tej doby to pacjent w wieku 83 lat. Mężczyzna zmarł w miejscowości Rusiec.


Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, większość z tych osób miała choroby współistniejące.


Liczba zakażonych koronawirusem na ten moment w kraju wynosi 7202. Mamy w sumie 263 zmarłych.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here