fbpx

11 marca należeć będzie w Częstochowie do teatralnego „Klimakterium”

„Klimakterium” to tytuł znany wszystkim miłośnikom teatralnej rozrywki. od lat komediowy przebój zaprasza do Częstochowy Agencja Artystyczna Certus. Tym razem będzie to prezent z okazji Dnia Kobiet. Obie części teatralnego hitu zobaczymy już 11 marca.

„Klimakterium… i już” to kultowy, teatralny tytuł i kultowa wśród propozycji przygotowywanych przez Agencję Artystyczną Certus. Co roku zaprasza ona na spotkania z bohaterkami przebojowej komedii. W Częstochowie nie brakuje więc widzów, którzy oglądali „Klimakterium” przynajmniej kilkakrotnie, a za każdym razem na nowo bawiąc się i wzruszając.

11 marca należeć będzie w Częstochowie do teatralnego "Klimakterium" 2
„Klimakterium”

„Klimakterium… i już”

Spektakl w reżyserii Cezarego Domagały, zrealizowany na podstawie tekstu autorstwa Elżbiety Jodłowskiej, faktycznie jest fenomenem. Premiera w warszawskim Teatrze Capitol odbyła się w marcu 2007 r. Od tej pory tytuł ten zagrano ponad 2,4 tys. razy!

Bohaterkami „Klimakterium… i już” są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”: Krycha, Zosia, Pamela i Malina. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. – Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych. Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny – tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu – opisują twórcy teatralnego hitu.

„Klimakterium 2, czyli menopauzy szał”

Kontynuacja tytułu powstała na prośbę publiczności, ciekawej jak potoczą się dalsze losy sympatycznych bohaterek. I tak wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamel i Zosia, zaradna pani domu, swoim starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… (nie zdradzimy przecież wszystkiego). Za to pojawia się Angela, czyli wspólniczka Maliny. Prawdziwa zabawa dopiero się zaczyna! I to w rytmie zupełnie nowych piosenek.

Obie części zobaczymy w sobotę, 11 marca. O godz. 15.30 na scenie Filharmonii Częstochowskiej będzie grana „jedynka”, a o godz. 19 – „dwójka”. Z zakupem biletów należy się spieszyć, bo zostało ich niewiele. Kosztują od 50 do 110 zł i można je nabyć w siedzibie Agencji Artystycznej Certus przy ul. Dąbrowskiego 36/4 (tel. 732 932 729 i 34 360 60 67) oraz w kasie Filharmonii (tel. 34 324 42 30 oraz 795 451 438). Sprzedaż prowadzona jest też za pośrednictwem stron KupBilecik.pl oraz Biletyna.pl.

Szczegóły: www.agencjaartystycznacertus.pl.

red.