fbpx
Strona głównaPolecaneW Częstochowie odbył się 100. spektakl "Serca na odwyku". Wyprodukowała go agencja...

W Częstochowie odbył się 100. spektakl “Serca na odwyku”. Wyprodukowała go agencja Certus

20 listopada o godz. 19 w sali Filharmonii Częstochowskiej odbył się setny spektakl “Serca na odwyku”. To produkcja częstochowskiej Agencji Artystycznej Certus. W całym kraju bije ona rekordy popularności.

Od blisko 20 lat częstochowska Agencja Artystyczna Certus odpowiada za teatralną rozrywkę na najlepszym poziomie. Pierwotnym celem agencji było prezentowanie lokalnej publiczności najciekawszych spektakli, głównie komediowych, w wykonaniu renomowanych warszawskich teatrów. Działalność ta zaowocowała przyjaźnią z wieloma wybitnymi artystami jak m.in. Krystyna Sienkiewicz czy Jan Kobuszewski.

Na swoje dziesięciolecie Certus postanowiła sama wyprodukować pierwszy tytuł. I tak narodziły się „Siostrunie”, które z miejsca skradły serca publiczności w całym kraju. Kolejne lata zaowocowały kolejnymi produkcjami. Repertuar dopełnił więc rewelacyjny „Złodziej”, farsa „Pozory mylą” i właśnie broadwayowskie „Serca na odwyku”.

Setne spotkanie z “Sercami na odwyku”

W Częstochowie odbył się 100. spektakl "Serca na odwyku". Wyprodukowała go agencja Certus 1
100. spektakl “Serca na odwyku” (mat. agencji Certus)

Ostatni z wymienionych powyżej tytułów miał swoją premierę w 2018 r. (oczywiście ta ogólnopolska odbyła się w Częstochowie tak, jak z resztą wszystkich produkcji Agencji Certus). Komedię napisał Murrey Schisgal, autor scenariusza do niezapomnianego filmu „Tootsie” (z Dustinem Hofmanem w roli głównej). Reżyserii podjął się ponownie Cezary Żak, który wcześniej nie tylko wyreżyserował „Złodzieja”, ale zagrał w nim również  główną rolę. Na scenie partnerują mu żona Katarzyna (która wcześniej wystąpiła także w „Siostruniach” i „Pozory mylą”), Hanna Śleszyńska i Michał Piela.

Grani przez nich bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno i że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście. Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod… Robią to na tyle skutecznie, że spektakl otrzymał Nagrodę Publiczności, w kategorii „najlepszy spektakl” podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” w Siedlcach.

“Serca na odwyku” mogliśmy przypomnieć sobie w Częstochowie 20 listopada (spektakl zapowiadaliśmy m.in. TUTAJ). Komedia była grana dwukrotnie – o godz. 15.30 i 19. Ten późniejszy spektakl był wyjątkowy, bo 100. w historii tego tytułu.

Grudzień to czas na “Imię”

W Częstochowie odbył się 100. spektakl "Serca na odwyku". Wyprodukowała go agencja Certus 2
“Imię” (fot. archiwum agencji Certus)

Mikołajkowym prezentem (który z pewnością ucieszy wielu, którzy znajdą  bilety 6 grudnia pod przysłowiową poduszką) będzie znakomity spektakl „Imię”. To tytuł znany już częstochowskim miłośnikom teatru, agencja Certus prezentowała go bowiem w 2016 r. Francuska komedia w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza jest doskonała, stąd na powtórkę zdecydują się pewnie zarówno osoby, którego go widziały, jak i te, które nie miały takiej okazji. Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a i jego żonę Elisabeth. Zaproszeni goście, to przyjaciel domu, puzonista – Claude, brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent oraz jego ciężarna partnerka Anna. Drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

Obsadę spektaklu, który grany będzie w sobotę, 11 grudnia w filharmonii, tworzą Małgorzata Foremniak, Wojciech Malajkat, Szymon Bobrowski, Mateusz Banasiuk (zamiennie Marcin Hycnar) i Dorota Krempa. „Imię” będzie można zobaczyć o godz. 16 i 19. Bilety kosztują od 50 do 120 zł.

W Częstochowie odbył się 100. spektakl "Serca na odwyku". Wyprodukowała go agencja Certus 3
Próba spektaklu “Kolacja dla głupca” (fot. Marek Matusiak/ mat. agencji Certus)

Premiera na nowy rok

Z kolei rok 2022 otworzy najbardziej oczekiwana premiera – „Kolacja dla głupca”. Piąta produkcja agencji Certus gotowa była już w ubiegłym roku, jednak pandemia koronawirusa uniemożliwiła jej prezentację. Ogólnopolska premiera słynnej komedii Francisa Vebera przeniesiona została na 15 stycznia na godz. 19 (wcześniej, bo o godz. 15.30 odbędzie się pokaz przedpremierowy). Miejscem wydarzenia będzie oczywiście Filharmonia Częstochowska. Reżyseruje wspomniany już powyżej Cezary Żak, który gra również wpływowego Pierre’a Brochanta. Bartłomiej Topa wciela się zaś w rolę Francois Pignona, księgowego i głównego gościa kolacji, na którą zaprasza się wyjątkowych nieudaczników (nieświadomie uczestniczących w konkursie na największego frajera). Obsadę tworzą również Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha (zamiennie Marta Chodorowska) i Michał Zieliński.

Dodatkowe spektakle przewidziano na 16 stycznia na godz. 15.30 i 19. Bilety na premierę kosztują od 80 do 150 zł, a na pozostałe spektakle – od 60 do 120 zł. O nie, a także bilety na pozostałe tytuły można pytać w siedzibie Agencji Certus (ul. Dąbrowskiego 36/4, tel. 732 932 729 i 34 360 60 67) oraz w kasie Filharmonii (ul. Wilsona 16, tel. 34 324 42 30 i 795 451 438) Sprzedaż prowadzona jest też za pośrednictwem portali KupBilecik.pl oraz eBilet.pl. Szczegóły: www.agencjaartystycznacertus.pl.

W Częstochowie odbył się 100. spektakl "Serca na odwyku". Wyprodukowała go agencja Certus 4
“Kolacja dla głupca” (fot. archiwum agencji Certus)

Czekając na „I Love You”

Na „Kolacji dla głupca” się jednak nie skończy, częstochowska agencja przygotowuje już kolejny nowy tytuł. To „muzyczna komedia dla singli i żonatych”, czyli „I Love You, a teraz się zmień” (autorem tekstu jest Joe DiPietro).

– To spektakl, który wyjaśnia, co pcha nas do bycia w związku. Jak wiele jesteśmy w stanie zrobić, by powiedzieć i usłyszeć te dwa magiczne słowa: KOCHAM CIĘ! – zapowiada Agencja Artystyczna Certus.

W Częstochowie odbył się 100. spektakl "Serca na odwyku". Wyprodukowała go agencja Certus 5
Obsada spektaklu “I Love You, a teraz się zmień” (materiały agencji Certus)

Obsadę przedstawienia tworzą Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Robert Rozmus (ta trójka zagrała wspólnie w „Siostruniach”) oraz Rafał Królikowski (który wystąpi w „Złodzieju”). Aktorom towarzyszyć na scenie będą cenieni muzycy. Za reżyserię komedii odpowiada Mariusz Kiljan (reżyser „Siostruń”). Ten tytuł zobaczymy w Częstochowie najprawdopodobniej w połowie 2022 r.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -